Kultúra, oktatásA Budapesti Fesztiválzenekar muzsikusai Hódmezővásárhelyen

2016. május 27., péntek
 
A Budapesti Fesztiválzenekar muzsikusai Hódmezővásárhelyen

Érdemes gyorsnak lenni, mert csak körülbelül 300 néző élvezheti a Budapesti Fesztiválzenekar Barokk Kamaraegyüttesének koncertjét az Ótemplomban.

 

 

(A kép a kamarazenekar egyik tavalyi koncertjén készült)

 

 

A zenekar új kezdeményezéseként ’A Bach-kantáták hazatalálnak’ címmel - Sellye és Pannonhalma mellett - Hódmezővásárhelyen koncerteznek, június 18-án szombaton este 6 órától.

 

Egyre többször lépnek fel olyan alternatív helyszíneken: idősotthonokban, elhagyott zsinagógákban, kórházakban, gyermekotthonokban, iskolákban, ahol igazán közel kerülhetnek a közönséghez. Ennek a kezdeményezésnek lehet a nyertese a vásárhelyi zeneszerető közönség is.

 

A Budapesti Fesztiválzenekar a nemzetközi zenei élet egyik sikertörténete: a világ tíz legjobb zenekara között tartják számon, sőt a New York Times egy ízben egyenesen a világ legjobb zenekaraként hivatkozott rá. A nagyzenekar kiváló muzsikusaiból álló kamarazenekar Vásárhelyen Bach műveket szólaltat meg. A zenekar vezetője Lesták-Bedő Eszter hegedűművész lesz.

 

„A templom szent hely. Lehetőség az elcsendesedésre, megtisztulásra, Istennel való találkozásra. Ehhez csodás »segédeszköz« Johann Sebastian Bach muzsikája, ez esetben kantátái, melyek az élet értelméről, hitről, szeretetről szólnak. Számomra ezek a legfontosabbak az életben. Boldog vagyok, ha ezt az üzenetet közvetíthetem, ráadásul kiváló muzsikusbarátaim társaságában.” – mondta Lesták-Bedő Eszter hegedűművész.

 

Gondolva arra, hogy a városban zeneiskola működik, az itt tanuló nagyobbak számára ez a koncert jó alkalom a tapasztalatszerzésre, ezért a Vásárhelyi Hírek a szervezőktől érdeklődve megtudta, az ingyenes koncertre érdemes minél hamarabb regisztrálni a rendeles@bfz.hu e-mail címen, mert a tűz-, és a katasztrófavédelmi előírások miatt csak valamivel több, mint 300 főt engednek be a templomba.

 

Részletes program:

Johann Ludwig Bach: Die mit Tränen säen
Johann Sebastian Bach: Herz und Mund und Tat und Leben, BWV 147

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Vásárhelyi Szimpóziumok 2015

Vásárhelyi Szimpóziumok 2015

Közös beszámoló kiállítása nyílik a három hódmezővásárhelyi művészeti szimpóziumnak május 28-án délután négy órakor az Alföldi Galériában.
Megújul négy orvosi rendelő

Megújul négy orvosi rendelő

Négy háziorvosi rendelő felújítását tervezik a Területi Operatív Program finanszírozásával. Az összesen 306 milliós beruházás a jövő év elején kezdődik.
Egy ismeretlen ismerős emlékére

Egy ismeretlen ismerős emlékére

Talán fel sem tűnt a neve, pedig a munkája eredményeként közel félévszázadon át a vásárhelyi és vonzáskörzete lakosai az egészségi állapotukról fontos információkat kaphattak.
A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
 

És ezt már olvasta?

Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 32-33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.
 
Tanévi menetrend 2025-2026
Tanévi menetrend 2025-2026 Mi várható a 2025/2026-os tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyi sportolókat méltattak
Vásárhelyi sportolókat méltattak A város sportéletében is jelentős értéket képviselő eredményeket elért három fiatal vásárhelyi sportolót köszöntött a pénteken Márky-Zay Péter.
 
Új igazgató az Egyesített Óvodák élén
Új igazgató az Egyesített Óvodák élén A városháza dísztermében ünnepi tanévnyitót tartottak a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvodák dolgozóinak.
 
Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása
Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása Júniusi légkondícináló felszerelése után nagy munkálatokkal folytatódik a BFMK színháztermének teljes felújítása.