Közélet800 ezer emberről gondoskodik a szociális szféra

2016. november 13., vasárnap
 
800 ezer emberről gondoskodik a szociális szféra

A szociális ágazatban dolgozó 93 ezer szakember naponta 800 ezer emberről gondoskodik, és a statisztikák is visszaigazolják az ágazatban dolgozók elkötelezett munkájának eredményességét – mondta a szociális ügyekért és felzárkózásért felelős államtitkár Hódmezővásárhelyen, a Városháza dísztermében.

 

 

 

 

 

A szociális munka napja, valamint a hódmezővásárhelyi Kapcsolat központ fennállásának tizedik évfordulója alkalmából rendezett konferencián Czibere Károly arra emlékeztetett, hogy 2012-től folyamatosan csökken a szegénységi kockázatoknak kitettek száma, amit nem lehetett volna elérni a szociális szféra szakembereinek áldozatvállalása, hűséges szolgálata nélkül.

– A kormány anyagi megbecsüléssel, szakpolitikai háttértámogatással és az infrastruktúra fejlesztésével igyekszik folyamatosan javítani az ágazat munkavállalóinak helyzetét – fogalmazott az államtitkár, aki felidézte: a 2014-ben indult program nyomán a kezdeti 143 ezer forintról sikerült 180 ezer fölé emelni az átlagos béreket.

– Az ehhez szükséges – 2017-ben már 36-37 milliárdos – többletforrást a központi költségvetés biztosítja, nem a fenntartónak kell kigazdálkodnia – tette hozzá.

 

A rendezvényen Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter úgy fogalmazott: Hódmezővásárhelyen 130 éves hagyomány, hogy a közösség felelősséget vállal azokért, akikről gondoskodni kell.

– Tíz évvel ezelőtt a városban a szociális alap- és szakellátást komplex módon kezelő Kapcsolat központ létrejöttével olyan rendszer született, amely alkalmas arra, hogy mindenkinek segítséget nyújtson, aki rászorul erre – mondta a térség országgyűlési képviselője. Hozzátette: a közösségi összefogás, a jó szakemberek mellett az eredményekhez szükség van arra is, hogy az emberek odafigyeljenek egymásra, és pozitív változásokat akarjanak.

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Elkezdődött de még nincs vége

Elkezdődött de még nincs vége

Máris van hírünk a Vásárhely lakosságát közvetlenül érintő jónéhány áremelésről. A sort a menza díjainak emelése, strandon a jegyárak és a parkolás árváltozása nyitja.
A vásárhelyi szakácsképzés hírét is elvitte a tengerentúlra

A vásárhelyi szakácsképzés hírét is elvitte a tengerentúlra

Costa Ricára költözött az egykori corvinos diák, az egyik legismertebb magyar szakács Magas szintű gasztronómiai elképzeléseit egy ottani étteremláncnál kamatoztatja majd
Gyermeknap Vásárhelyen

Gyermeknap Vásárhelyen

Idén első alkalommal Hódmezővásárhely valamennyi kulturális intézménye hozzájárul a Városi Gyermeknap programjaihoz. Részletes program.

Van még remény a 7. helyre

Van még remény a 7. helyre

Bár vereséget szenvedett, elérhető közelségben maradt a 7. hely a Vásárhelyi Kosársulinak. Visszavágó május 23-án.
 

És ezt már olvasta?

Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én
Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én A Trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezéseket tartottak Hódmezővásárhelyen.
 
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.