GazdaságElkezdődött de még nincs vége

2016. november 13., vasárnap
 
Elkezdődött de még nincs vége

Máris van hírünk a Vásárhely lakosságát közvetlenül érintő jónéhány áremelésről. A sort a menza díjainak emelése, strandon a jegyárak és a parkolás árváltozása nyitja.

 

 

 

 

 

 

Áremelésekről döntött Hódmezővásárhelyen a novemberi közgyűlés. Az elhangzottak szerint, közel négy éve stagnálnak a közétkeztetési árak.  

 

A határozat szerint január elsejétől a bölcsődékben 455-ről 500 forintra, az óvodákban 532-ről 600-ra, az általános iskoláknál 658-ról 680-ra, a középiskoláknál 1069 forintról 1200-ra nő a napi térítési díj.

 

Nem sok bölcsődés és óvodáskorú gyerek szüleit érinti, mert a bölcsődékbe járó gyerekek 85 százaléka, az óvodások 91 százaléka ingyenesen, vagy féláron  kapja a napi étkezést. Az általános és középiskolákban iskolákban már jobban érezhető lesz az áremelés, mert átlagosan csak közel a diákok fele kapja ingyen vagy féláron az étkezést.

 

Döntöttek az egyébként nagy veszteséggel üzemelő strand és uszoda belépődíjainak emeléséről is. Több kedvezmény megszűnése mellett a felnőtt napijegy 1250 forintról 1400-ra drágul, a diák és nyugdíjas jegy 750-ről 900 forintra emelkedik. Van viszont ami nem emelkedik, mint például a családi jegy.

A 100 alkalomra szóló bérlet 7000 forinttal drágul, vagyis 70 ezer forintba kerül januártól.  

 

A strand áremeléseihez még érdemes azt is hozzátenni, hogy a két vásárhelyi úszóegyesület tagjaitól havi 3300 Ft. úgynevezett sportbelépőt akar szedni a Hódstrand KFT. az októberi közgyűlési határozata szerint. (Igaz még folynak a tárgyalások az esetleges módosításokról, de az biztos, hogy sportbelépőt szedni fog az uszoda.) Azt a Hód Úszó SE elnöke rögtön kijelentette, nem tudják kigazdálkodni az 5500 forintos tagdíjukból ezt az összeget, de sportbelépő árával sem lehet megemelni. 

Ide tartozik, hogy leszerelik a strand parkolójánál a sorompókat és a városi parkoló rendszerbe integrálódva, egységesen ott is óránként 200 forint lesz a parkolási díj.


 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

A vásárhelyi szakácsképzés hírét is elvitte a tengerentúlra

A vásárhelyi szakácsképzés hírét is elvitte a tengerentúlra

Costa Ricára költözött az egykori corvinos diák, az egyik legismertebb magyar szakács Magas szintű gasztronómiai elképzeléseit egy ottani étteremláncnál kamatoztatja majd
Jó védekezés, sok könnyű kosárral, triplákkal

Jó védekezés, sok könnyű kosárral, triplákkal

Bravúros harmadik negyeddel győzött magabiztosan a Vásárhelyi Kosársuli a Honvéd elleni rangadón. Ezzel 6-1-es mutatóval büszkélkedhetnek.
Készül a monográfia újabb kötete

Készül a monográfia újabb kötete

A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.
Jókai Mór és Vásárhely

Jókai Mór és Vásárhely

Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 42. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

 
A végére nem meredt energia
A végére nem meredt energia Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Mindenszentek és halottak napja
Mindenszentek és halottak napja Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
 
A zongorák királya a Péczelyben
A zongorák királya a Péczelyben Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
 
Rádió 1 Vásárhelyen is
Rádió 1 Vásárhelyen is A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.
 
Nem jött össze a győzelem
Nem jött össze a győzelem Október 17-én este a Nagykőrös vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Az NB I/B Zöld csoportjának 4. fordulójában megvolt az esélye a győzelemre.