
A legrégebbi magyarországi alkotótelep, a több mint négy évtizedre visszatekintő Gyulai Művésztelep alkotóinak munkáiból nyílik nagyszabású kiállítás április 14-én déli 12 órakor a hódmezővásárhelyi Alföldi Galériában. A megnyitón köszöntőt mond Almási István Hódmezővásárhely és Dr. Görgényi Ernő Gyula városának polgármestere.
A tárlat ebben a formában még be nem mutatott anyaga közel kétszáz műalkotásból tevődik össze, a művésztelep eddigi munkáinak igazi keresztmetszeteként.
A Gyulai Művésztelepre 1969 óta járnak hivatásos művészek és a pályára készülő fiatalok. A Tóth Tibor festőművész vezetésével kialakított sajátos arculat egyedülálló színfoltjává vált a magyar képzőművészeti palettának. Az itt alkotó művészek a realizmus jegyében, természetelvű ábrázolásmódban dolgoznak, fő témájuk a kisember és környezete. A festmények, akvarellek, grafikák, fotográfiák és plasztikák a magyar közelmúlt valóságába szociografikus érzékenységgel vezetik el nézőiket.
A régebbi és újabb alkotások az alapító tagok, Albrecht Júlia, Balogh Gyula, Lakatos József Péter, Marosvári György, Rácz Katalin, Szakáll Ágnes, Székelyhídi Attila és Tömpe Emőke mellett tanítványaik, Bodor Zoltán, Lukács István, Szabó Éva Mária, Szőke Sándor munkái, valamint a később csatlakozott, hasonló szellemben alkotó művészek, köztük Győrffy Péter, Salamon György és Sáfár Pál művei. Két fotóművész, Horváth Balázs és Nagy Ottó, illetve a fiatal generációhoz tartozó Huszák Zsuzsanna, Oláh Katalin, Pethő Anikó és Vancsura Rita.
A június 2-ig megtekinthető tárlatot Tóth Csaba festőművész nyitja meg az Alföldi Galériában. A vernisszázson fellép Suhanyeczné Puskás Barbara csellóművész, verset szaval Lakatos József Péter festőművész.
Kapcsolódó cikkünk: