
Ha a világ első bélyegét, 7000 eurot érő (képünkön látható) Penny Black-et nem is láthatjuk szombaton, de sok érdekességet megtudhatunk róla is, a BFMK újabb filatéliai előadásán.
Szombaton délután ismét összegyűlnek a legcsendesebb hobbi képviselői a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban, hogy a bélyeggyűjtés múltjáról és jövőjéről hallassák hangjukat. A nem csak bélyeggyűjtőknek szóló filatéliai előadássorozat következő előadója Visnyovszki Gábor lesz április 13-án, szombaton 14 órakor a BFMK II. emeletén.
Az Internetes Bélyeggyűjtő Közhasznú Egyesület, a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ és a Tornyai János Múzeum a bélyeggyűjtés népszerűsítése és ismeretterjesztő céllal indított egy kilenc előadásból, bélyegkiállításból és emlékbélyegek kiadásából álló sorozatot. A szombati rendezvényen Visnyovszki Gábor hazai és nemzetközi bélyegszakértő, a Magyar Filatéliai Tudományos Társaság volt elnöke, az Internetes Bélyeggyűjtő Klub egyesület tagja, a Bélyegkönyv szerzője, a Magyar Posta- és Illetékbélyeg Katalógus (MPIK) társszerzője a bélyeggyűjtés történetéről tart előadást, melyet érdekes filatéliai dokumentumok kézzelfogható bemutatásával tesz szemléletessé.
A filatélia - magyarul bélyeggyűjtés - egyidős a bélyeggel és talán az egyik legelterjedtebb hobbi, ami bárki számára elérhető és sok örömet okoz - áll a szó meghatározásban. A világ első postabélyegét 1840. május 6-án adták ki Angliában. A bélyeg atyjának Sir Rowland Hill tekinthető, akinek postai reformjának köszönhetően a világ első postabélyege, a „Penny Black” (képünkön) megszületett. Ezzel egyidejűleg kezdődött meg a bélyegek gyűjtése.