Kultúra, oktatásVasárnap adják át a Bessenyei Díjakat

2015. január 15., csütörtök
 
Vasárnap adják át a Bessenyei Díjakat

Idén nem a Magyar Kultúra Napján, január 22-én, hanem most vasárnap adják át Hódmezővásárhelyen a Bessenyei Ferenc kétszeres Kossuth-díjas színművészről, elnevezett művészeti díjakat, jelentette be Almási István polgármester, a január 14-én tartott sajtótájékoztatón.

 

Fotó: VH

 

Hódmezővásárhelyen ez hatodik alkalom, hogy Bessenyei Ferenc Művészeti Díjjal jutalmazzák azt a személyt és azt a művészeti csoportot, amely a felhívás nyomán a legtöbb szavazatot kapja.

 

A nettó félmillió forintos pénzjutalommal járó elismeréssel Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata minden évben olyan kiemelkedő művészeket díjaz, akik a magyar kultúra terjesztésében, a magyar nyelv ápolásában Bessenyei Ferenc szellemiségét és örökségét képviselve nyújtanak kimagasló teljesítményt, mondta a polgármester

 

Azt is elmondta, idén nem volt jelölt művészeti csoport, de az alapító okirat lehetővé teszi, hogy egy-egy személy, sőt adott esetben egy-egy csoport legyen a díjazott.

 

Idén tehát a hódmezővásárhelyi Fogarassy Judit táncművész (Életútját bemutató cikkünk a lap alján!) és Mihályi Győző színművésznek ítélték oda  a díjakat, amelyeket B. Élthes Eszter, a színészfejedelem özvegye ad át január 18-án, vasárnap 17 órakor a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színháztermében.

 

A díjak átadása után 18 órától 'Jó volt élni' címmel a tíz éve elhunyt kétszeres Kossuth-díjas Bessenyei Ferenc, a Nemzeti Színház örökös tagja emlékére rendezett estet tekinthetik meg az érdeklődők, mondta Nagy Imre a Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ igazgatója.

A Nemzeti Színház által összeállított műsorban Nagyváradi Erzsébet, Blaskó Péter és Rubold Ödön a Nemzet Színészének híres szerepeit és filmszerepeit, személyes emléküket idézi fel.

 

Az emlékestre ingyenes jegyek igényelhetőek a BFMK recepcióján; a Vásárhelyi Televízió a díjátadót és az emlékestet élőben közvetíti.

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Egyszeri és megismételhetetlen pillanatok (Fogarassy Judit)

 

Olvassa el ezt is!

A hazai agrárium erősségei

A hazai agrárium erősségei

Diplomaátadó ünnepség lesz január 16-án a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban. Jubileumi okleveleket is átadnak az 50 éve végzett főiskolai hallgatóknak. 
Kis magyar nonszensz

Kis magyar nonszensz

Ilyen is csak nálunk lehet - fakadt ki az egyik telefonon felhívott vásárhelyi, akit arról kérdeztük, van-e szándékában napelemet feltenni a háza tetejére.
A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig

Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig

Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.