SportVásárhelyi vívók két versenyen

2014. június 17., kedd
 
Vásárhelyi vívók két versenyen

A pünkösdi hétvégén rendezték az újoncok Országos Bajnokságát Budapesten, a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban.

 

 

 

 

A vásárhelyi Csomorkány Sportegyesületet Héjja Alex, Kotormán Viktor, Miskolczi Tamás, illetve Varga-Tóth Blanka, Varsányi Gyöngyi képviselte. A fiúk az egyéni versenyszám mellett a csapatbajnokságba is beneveztek.

A verseny a selejtező csoportkörrel indult, amit Kotormán Viktor és Miskolczi Tamás sikeresen teljesített, így kiharcolták a 32-es főtáblára jutást, ami sajnos Héjja Alexnek nem sikerült, így számára a verseny véget ért.

Az egyenes kieséses szakaszt Kotormán Viktor a 3. ranghelyről várhatta, így számára „csak” egy lépést kellett megtenni a nyolcas döntőig, és mivel sikerrel vette az akadályt, következhetett a negyeddöntő, ahol egyetlen tussal kapott ki, így végül a kiváló 6. helyet szerezte meg. Miskolczi Tamás hajszál híján maradt le a legjobb nyolc küzdelméről, ezzel a versenyt a 9. helyen zárta.

A két vásárhelyi lány szereplése sajnos nem sikerült, mivel Varsányi Gyöngyi ugyan a 32-es főtáblára jutott, de ott vereséget szenvedve búcsúzott a további küzdelmektől, míg Varga-Tóth Blanka már a csoportkörben elvérzett.

Vasárnap a csapatversenyek küzdelmei zajlottak, ahol a vásárhelyi trió előbb imponáló módon 45-28-ra megverte a Budapesti Honvéd csapatát, majd ugyan az elődöntőben a Törekevés vívóitól vereséget szenvedtek, következhetett a bronzmérkőzés a Budavári SE ellen. Nem jól indult az összecsapás, hiszen az ellenfél csapata gyorsan elhúzott, de az egyéniben gyengélkedő Héjja Alex megfordította az eredmény állását, így az előnyt megtartva, sőt azt növelve is végül 45-30-at mutatott az eredményjelző a Csomorkány SE számára.

 

A múlt hétvégén az utánpótlás korú vívók szezonjának zárasaként rendezték a gyermek OB-t a Törekvés SE vívócentrumában. A fiúk mezőnyében három hódmezővásárhelyi lépett pástra, és a csoportkört követően a 64-es táblán a folytatást Vas Benedek a 11., Szögi Richárd a 13., míg Hornyák Alex a 32. helyről várhatta. Ez a legjobban Vas Benedeknek sikerült, hiszen kitűnő vívással menetelt az elődöntőig, ahol a végső győztes Szántay Benedektől szenvedett vereséget, így a dobogó harmadik fokára állva zárta az Országos Bajnokságot, amivel éppen a verseny napján születésnapos edzőjének, Magyary Ágnesnek szebb ajándékot nem is adhatott volna.

Szögi Richárd a 16 között búcsúzott, míg Hornyák Alexnek a 32-es mezőny jelentette a végállomást. A lányoknál egyetlen vásárhelyi induló volt, Varga-Tóth Blanka, aki a 22. helyen végzett.

Másnap a fiúk elindultak a csapatversenyen is, ahol sajnos nem sikerült megismételni az újoncok egy héttel korábbi harmadik helyét, s végül a 11 induló csapat között a 7. helyet szerezték meg.


A Csomorkány SE versenyzőinek eredményei

Újonc OB

Fiúk:

  6. Kotormán Viktor

  9. Miskolczi Tamás

29. Héjja Alex

 

Lányok:

 

28. Varsányi Gyöngyi

38. Varga-Tóth Blanka

 

Csapatok:

 

3. Csomorkány SE (Héjja,Kotormán, Miskolczi)

 

Gyermek OB

Fiúk:

  3. Vas Benedek

11. Szögi Richárd

35. Hornyák Alex

 

Lányok:

 

22. Varga-Tóth Blanka

 

Csapatok:

 

7. Csomorkány SE (Hornyák, Szögi, Vas)

 
 
Forrás: Csomorkány SE - VH
 

Olvassa el ezt is!

Nem bizonyított hogy a most elítélt férfi a savval fenyegető

Nem bizonyított hogy a most elítélt férfi a savval fenyegető

Csak azt sikerült bizonyítania, hogy a Lázár családot fenyegető levél a vádlott számítógépén és nyomtatójával készült, de az nem derült ki, hogy a  levelet pontosan ki írta és adta postára.
Diákmunka nyáron – összeszedtük a tudnivalókat

Diákmunka nyáron – összeszedtük a tudnivalókat

Hasznos információk gyűjteménye, hogy a nyári munka ne legyen rémálom. Sokmindenre figyelni kell szülőnek és munkavállaló diáknak egyaránt.
Ismét a dobogó legfelső fokára állhatott a vásárhelyi Nagy Enikő

Ismét a dobogó legfelső fokára állhatott a vásárhelyi Nagy Enikő

Április 18–19-én rendezték Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában a VI. Consolis ASA Nemzetközi Szenior Úszóversenyt.
Bajnokság házi ünnepséggel

Bajnokság házi ünnepséggel

Hódmezővásárhely volt a házigazdája az idény első fitkid versenyének, amely egyúttal kvalifikációs lehetőséget jelentett az Európa Kupára.
 

És ezt már olvasta?

A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan Május 7-én este hazai pályán kezdte az NB I/B Zöld csoport 9. helyéért zajló párharcot a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki elcserélt autóját meg nem engedett módon követelte vissza.
 
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Gerendáson rendezték meg a VIII. Fehér Kupa és VIII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt.
 
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város közgyűlése úgy döntött: a Mátray Attila díjat az idei évben Dombi Boglárka kapja meg.
 
Nagyszerű teakwondos eredmények
Nagyszerű teakwondos eredmények A Diákbajnokságról és Engrich Mariann Emlékversenyről húsz dobogós helyezéssel tért haza a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.