A Hódmezővásárhelyi Polgármesteri Hivatal március 15-én tartandó díszközgyűlésére szóló meghívó szerint az ünnepi közgyűlésen Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata Ormos Zsuzsanna hódmezővásárhelyi képzőművésznek Pro Urbe díjat adományoz.
Ormos Zsuzsanna1947-ben Hódmezővásárhelyen született. Középiskolai tanulmányai után a Szegedi Tanárképző Főiskolán, majd a JATE Bölcsészettudományi Karán szerzett tanári diplomát. Negyven évig tanított szülővárosában, egy helyen, a Kalmár Zsigmond Ipari Szakközépiskola és Szakiskolában. Első számú feladatának a pedagógusmunkát tekintette, a közéleti tevékenységei is ezt a célt szolgálták.
A Városvédő Egyesület tagjaként az ifjúsági tagozat munkáját irányította, számos helytörténeti ismeret feldolgozására ösztönözve a diákokat. Például az évente megrendezett országos Örökségünk Őrei Vetélkedőn az 1987-88-as tanévben a 617 csapatból, az általa felkészített csapat lett az első helyezett.
Részt vett a 2000-ben kiadott Hódmezővásárhely ipari szakképzésének története című könyv írásában, szerkesztésében, mint társszerző.
Vezetője a helyi Hódbarangoló Egyesületnek. A Csongrád Megyei Honismereti Egyesületben 2007-től tevékenykedik. Aktív részese az Alkotó honismerők kiállításainak.
Érdeklődési köre elsősorban a művészettörténet és a képzőművészet – különösen a grafika iránt erős a vonzódása.
Egyik leggyakrabban használatos technikája az úgynevezett hidegtűs eljárás. A hidegtű számára a leheletfinom vonalak és a festői, lágy tónusok megvalósítója, amellyel nyugalmat, szeretetet, finom érzéseket lehet kifejezni. A barna szín pedig melegséget ad. Témáit a természetből meríti. Kedvenc motívumai a fák, nyesedékek, gyökerek, amelyek görcseikkel, ágaikkal, formáikkal emberi mozdulatokat, jellemeket, karaktereket jelenítenek meg.
1985 óta számos kiállítása nyílt szülővárosában és az ország számos településén. Legutóbb 2019 januárjában Makón, a Hagymaház Galériában nyílt önálló kiállítása.
Díjai: 2003-ban Hódmezővásárhely Önkormányzata Díja; 2006-ban különdíj az Alkotó pedagógusok tárlatán; 2007-ben Szentes Város Önkormányzata Alkotói Díj; 2008-ban II. díj az Alkotó pedagógusok tárlatán; 2009-ben a Pedagógus Szakszervezet Csongrád Megyei Szervezetének Díja; munkáját a Honismereti Szövetség 2010-ben emléklappal ismerte el.