SportVásárhelyi íjász bajnokot avattak

2015. március 22., vasárnap

Vásárhelyi íjász bajnokot avattak

A Mecsek Íjász Egyesület 108 résztvevővel március 21-én rendezte meg Pécsváradon a Dél- Dunántúli Régió Terem 3D versenysorozatának utolsó fordulóját.

Az első kettőt Szekszárd Palánkon és Miskén rendezték. A teremíjász bajnokságon a pályán 12 darab 3 dimenziós állatcél kerül kihelyezésre, a célokat a versenyzőknek 2 körben kell meglőni.

A versenysorozat végleges értékelésébe csak azon versenyzők eredményei kerültek be, akik mindhárom versenyen részt vettek, vagyis a pécsváradi eredménnyel együtt a terem versenysorozat összesítése alapján a legeredményesebb versenyzőket díjazták.

A sorozat mindhárom versenyének eredményei alapján Nagyhegyesi Ilona vásárhelyi Hódmezei Őrzők Íjász Egyesület íjásza a Modern Pusztai Íj kategóriában első helyezett és így a Dél- Dunántúli Régió Terem 3D versenysorozatának bajnoka lett.

Nagyhegyesi Ilona a 2001-ben alakult Hódmezei Őrzők Íjászegyesület egyik kiemelkedően eredményes sportolója, eddig 18 arany-, 9 ezüst-, és 7 bronzérmet szerzett, tavaly a Dél- alföldi Régió Bajnokság 2. helyezettje volt, idén már eddig már 4 arany-, 1 ezüst, és 4 bronzérme van, legutóbb pedig február elején a Dél-Dunántúli régió terem 3D versenysorozat 2. versenyén szerzett aranyérmet, ennek folytatásaként a pécsváradi versenyt is megnyert.

Vadasparkba a Vásárhelyi Hírekkel

Idén is folytatódik az akció! A Szegedi Vadasparkba a Vásárhelyi Hírek Szerkesztősége az óvodás és iskolás csoportokat kedvezményes belépési lehetőséggel segíti.
Hamar eldőlt a találkozó sorsa

A hazaiak pazar teljesítménnyel rukkoltak elő, amit a Vásárhelyi Kosársuli idénybeli egyik legrosszabb teljesítményével nem tudta ellensúlyozni.

Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál
Késsel támadt egy lányra Vásárhelyen

A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság munkatársai őrizetbe vették a napok óta keresett 35 év körüli agresszív nőt, aki több személyt inzultált a városban.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.