SportVásárhelyi Diákolimpiai bajnok

2016. március 20., vasárnap

Vásárhelyi Diákolimpiai bajnok

A március 19-20-án az Úszás Diákolimpia Országos döntőjén a szőnyis diák bajnok lett. A HSÚVC ifjú sportolója, ezzel ismét öregbítette egyesülete hírnevét.

Miskolcon, a Kemény Dénes Városi Sportuszodában rendezték március 19-20-án az Úszás Diákolimpia Országos döntőjét.

Az 50 méteres fiú mellúszás döntőjébe az 1. korcsoportban bejutott 21 diák egyike a hódmezővásárhelyi Szatmári Máté volt, aki 0:43:36 -os idővel az első helyen végzett.

Szatmári Máté a Szőnyi Benjamin Református Általános Iskola diákja, a HSÚVC sportolója, edzője Paku Zoltán.

Bán Sándor a most 9 éves fiút az egyik legszorgalmasabb sportolóként jellemezte.

Szatmári Máté egyébként nem először szerepel a Vásárhelyi Hírek Sportrovatában, hiszen már 2014 szeptemberében a Duatlon Csongrád Megyei Diákolimpiai Döntőn és Nyílt versenyen korcsoportjában első lett, tavaly áprilisban a Sport XXI. Csongrád Megyei Aquatlon döntőn negyedik, csapatával a második lett, novemberben pedig Szarvason, a megyebajnoki fordulón Szatmári Máté három számban is - 50 m hát, 50 m gyors, 100 m vegyes - a dobogó harmadik helyére állhatott.

Meleg étel Vásárhelyen is a Tavaszi Szünetben

Az első olyan iskolai szünidő, amikor az önkormányzatoknak biztosítaniuk kell minden hátrányos és halmozottan hátrányos tanuló térítésmentes étkezését.
A manézs örök csodája minden nemzedéknek

Ismét Hódmezővásárhelyen vendégszerepel az Eötvös Cirkusz. Időutazó címmel új szuperprodukciót mutatnak be. Utazás a múlt, a jelen, a jövő dimenziói között.

Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.
A szezon meccsének is beillő találkozó volt

Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.

Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.