
A hétvégén Debrecenben rendezték a Magyarország Atlétikai Csapatbajnokságát. Összesen 31 csapat indult, reprezentálva ezzel az ország legeredményesebb egyesületeit.
A nem éppen atlétika barát időjárásban, a megrendezett negyven versenyszámban sok válogatott, olimpiai szintes atléta is pályára lépett; a pontokért, a döntőért való kiélezett küzdelemben több duplázó, triplázó akadt.
Az összesen mintegy 600 sportoló 16 csapatban a Keleti és 15-ben pedig a Nyugati Csoportban indult.
A hódmezővásárhelyi Hódiák Se. 14 sportolóval értelemszerűen a Keleti Csoportban mérte össze erejét a pontgyűjtésre is hivatott kétnapos versenyen, amely a szeptemberi végső megmérettetés elődöntője volt.
„A 16 csapatból a mi 8. helyezésünk abból a szempontból lehet értékes, hogy mieink egyedül a Hódiák színeiben álltak rajthoz, míg a csoport szinte mindegyike - a szabályoknak megfelelően - nem egy, hanem két sportegyesület legjobbjait küldte Debrecenbe” - mondta Héjja Antal vezetőedző a Vásárhelyi Híreknek.
Például az élen végzett első helyezett csapat a debreceni és a nyíregyházi Sportcentrum, a második helyezett a Gödöllői Egyetemi Sport Club és az Ikarusz Sport Egyesület sportolóiból állt.
A vásárhelyi atléták közül Szűcs Noémi „kedvenc” számában első helyezést ért el, Vörös Márk pedig 800 méteren városi csúcsot futott.
Eredmények:
Szűcs Noémi 400 gát 1 helyezés, 400m síkfutás 7. helyezés, 200m síkfutás 9. helyezés
Kovács Leila gerelyhajítás 4. helyezés, diszkoszvetés 7. helyezés.
Hódi Nóra távolugrás 3. helyezés, hármasugrás 9. helyezés
Krucsai Zsanett távolugrás 6. helyezés, hármasugrás 11. helyezés
Zsótér Nóra távolugrás 11. helyezés
Nagy Ágnes diszkoszvetés 6. helyezés,
Pappné Horváth Gyöngyi kalapácsvetés 9. helyezés, diszkoszvetés 9. helyezés.
4x100-as váltó 6. helyezés, 4x400-as váltó 7. helyezés
Vörös Márk 800 m. 4. helyezés, 1500m. 5. helyezés.
Kiss Pál kalapácsvetés 8. helyezés, diszkoszvetés 12. helyezés.
Tar Nóra 400 gát 11. helyezés
Gombos Sándor 100m 13. helyezés
A Magyarország Atlétikai Csapatbajnokság döntője szeptember 10-11-én Székesfehérváron lesz.