Kék hírekVásárhelyen is lesz fix traffipax

2015. április 7., kedd
 
Vásárhelyen is lesz fix traffipax

A budapesti és a megyei rendőr-főkapitányságok közlekedésrendészei február elejétől tesztelték a százhatvan darab változtatható helyű traffipaxos kamerát. A VÉDA Közúti Intelligens Kamerahálózathoz tartozó eszközökkel végzett mérések március 26-ig tesztüzemben mentek, azóta élesben.

 

 


Ezzel együtt megkezdik az ugyanezen a technikai rendszeren futó 130 darab fix kamera telepítését is.

A Forensis Autóklub honlapján megjelent egy négyoldalas lista, amely a klub szerint az új fix traffipaxok (komplex közlekedési ellenőrző pontok) - nem teljes - telepítési helyszíneit tartalmazza.

 

Az eddigi ismeretek szerint Csongrád Megyében 5 fix telepítésű kamera lesz, Szegeden három, Kisteleken és Hódmezővásárhelyen. A lista szerint a vásárhelyi kamerát a Szántó Kovács János utca 145. szám előtt, az Észak utca sarkán szerelik fel.

Mind a fix , mind pedig a március 26-tól élesben működő 160 darab mobil kamera a gyorshajtásnál sokkal több közlekedési szabálysértést is lebuktatnak majd.

 

A rendszer első elemeként bevezetett változtatható helyű KKEP-k üzemeltetése alapfunkciókkal indult, amelyek közül joghatással csak a közlekedők haladási sebességének mérése jár. Ugyanakkor az eszközök a sebesség-ellenőrzésen kívül a közlekedésrendészeti munkát is támogatják majd az automatikus rendszámfelismeréssel, a forgalomszámlálással és a torlódások észlelésével. Várhatóan 2015 harmadik negyedévében jelennek meg azok a kiegészítő funkciók, amelyek más, a közlekedésbiztonságot veszélyeztető szabályszegéseket is képesek lesznek rögzíteni és az eljárások lefolytatásához továbbítani, olvasható a rendőrség szakmai anyagában.

Az autósoknak tehát van mitől tartaniuk, az egyenként 5,7 millió forint értékű új eszközök a gyorshajtáson kívül az alábbi közlekedés helyzeteket látják majd 2015 júniusától:

  • tilos jelzésen (piros lámpán, sárga lámpán, vasúti átjárón) áthajtás
  • záróvonal átlépése
  • buszsáv használata
  • kötelező haladási iránnyal szembeni közlekedés
  • ha nincs használva a biztonsági öv
  • ha lejárt műszaki
  • ha nincs érvényes kötelező biztosítás
  • ha körözött a kocsi. 

A rendőrség egyébként nem viccel: hivatalos honlapjuk szerint 2016 elejétől már csak elvétve találni majd olyan kritikus közúti csomópontot az országban, ahol egy szabályszegés rejtve marad a rendőrség figyelő kameraszemei elől.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Győzelmi mámor a Hódtóiban

Győzelmi mámor a Hódtóiban

A Vásárhelyi Kosársuli a Debrecen elleni rangadón diadalmaskodva léptek az első helyre a tabellán, megelőzve ezzel az addig első helyen tanyázó cívisvárosiakat.
Tavaszi kullancsinvázió: nem csak az állat, az ember is veszélyben van!

Tavaszi kullancsinvázió: nem csak az állat, az ember is veszélyben van!

A baktérium okozta betegségről, a Lyme-kórról - Lyme borreliosisról -  az utóbbi időben sokat hallunk, mivel az ország egész területén előfordul.
Ulmi találkozó

Ulmi találkozó

Az 1992 óta Hódmezővásárhely testvérvárosába, az ott rendezett 14. Nemzetközi Duna Fesztiválra kiutazott Márky-Zay Péter polgármester.
A Liszt lett a rangos verseny győztese

A Liszt lett a rangos verseny győztese

A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 29. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Több, mint 40 előadó
Több, mint 40 előadó Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.
 
Irány Hong Kong
Irány Hong Kong A világbajnokságra utazó magyar válogatott tagja lett a hódmezővásárhelyi Papp Jázmin, akinek Magyary Ágnes volt az edzője .
 
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak A díj olyan képzőművészeknek adható, akik munkásságukkal hozzájárultak a város kulturális életének gazdagításához, művészi hagyományainak továbbviteléhez.
 
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet Egy magyar-román közös uniós projekt keretében javítják elsősorban az idős páciensek mozgásszervi rehabilitációs ellátásának színvonalát