Kultúra, oktatásVárosi vetélkedő 1848 jegyében

2019. március 16., szombat
 

A Hódmezővásárhelyi Városi Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 171. évfordulóján vetélkedőt szervezett a hódmezővásárhelyi általános és középiskolák diákjai számára.

 

 

 

 

 

 

A csapatok a város pontjain lévő állomásokat keresték fel, ahol feladatok várták őket. Az egyik helyszín az Emlékpont volt.

A vetélkedőre a Németh László Gimnázium, Általános Iskola három, a Bethlen Gábor Református Gimnázium két, míg a Kalmár Zsigmond Szakképző Iskola és a Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskola egy-egy csapatot indított, akiknek a Bessenyei Ferenc Művelődési Központot, a Népművészeti Tájházat, a Kossuth teret kellett felkeresniük, s ott feladatokat megoldani.

Az Emlékpontban Nagy Gyöngyi, a közgyűjtemény történésze várta feladatlappal a diákokat, akik az intézmény állandó kiállításához kapcsolódó kérdésekre adtak választ.

 

1. helyezett: A "Márciusi ifjak" nevű csapat
(Bethlen Gábor Református Gimnázium)
Tagok:
Gémes Emese
Forrai Fruzsina
Márki-Zay Emma
Bodzsár Míra

 

2. helyezett: A "Kecske" nevű csapat
(Németh László Gimnázium és Általános Iskola)
Sófalvy Katalin
Miskolczi Tamás
Rácz-Posztós Fanni
Bíró Ivett
Füzesi Anikó

 

3. helyezett: A "Pulzus" nevű csapat
(Németh László Gimnázium és Általános Iskola)
Kis Dominika
Kovács Gergő
Blazovicz Péter
Bicok Norbert

 

"A legfiatalabb csapat" különdíjban részesültek a Liszt Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola tanulói. (Pap Nikolett, Asztalos Bence, Sípos Lili, Nagy Bence)

 
 
VH-ATA
 

Olvassa el ezt is!

Egy szívósan küzdő ellenfelet győzött le a Kosársuli

Egy szívósan küzdő ellenfelet győzött le a Kosársuli

Március 14-én az utolsó előtti alapszakaszos hazai bajnokiját játszotta a Vásárhelyi Kosársuli. A KTE-Duna Aszfalt ellen harcolt a győzelemért Tóth Tamás csapata.

Milliárdok a fiatalok munkába állására Csongrád Megyében

Milliárdok a fiatalok munkába állására Csongrád Megyében

A már nem tanuló, de még nem is dolgozó fiatalok számára konkrét lehetőséget biztosít az elhelyezkedésre, munkatapasztalat szerzésére, vagy tanulásra.
Október 5-én nyílik a 71. Vásárhelyi Őszi Tárlat

Október 5-én nyílik a 71. Vásárhelyi Őszi Tárlat

178 művész 194 alkotása. A műfaji egyensúly fenntartása: a festészet, grafika, plasztika mellett egyre nagyobb hangsúlyt kapnak az újabb médiumok is.
Szerethető szörny a Kása-erdő mélyén

Szerethető szörny a Kása-erdő mélyén

Thomas Dambo kortárs művésznek eddig 150 szobra van szerte a világban, a legújabb pedig Hódmezővásárhelyen, a Kása-erdőben.

 

És ezt már olvasta?

A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása
A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása Művészete klasszikusan modern, illetve korszerűen klasszikus, köszönhetően a középkort idéző aprólékos technikának és az ebből eredő míves megformálásnak.
 
Megnyílt az idei Őszi Tárlat
Megnyílt az idei Őszi Tárlat Október 5-én délben nyílt meg a Magyarország legnagyobb múltra visszatekintő kortárs képzőművészeti seregszemléje, a 71. Vásárhelyi Őszi Tárlat.
 
A Kosársuli nem tudott nyerni Győrben
A Kosársuli nem tudott nyerni Győrben Október 3-án este a Győr vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 2. fordulójában.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 37. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Három vásárhelyi pedagógus vehette át díszdiplomáját a Városházán
Három vásárhelyi pedagógus vehette át díszdiplomáját a Városházán

Három vásárhelyi pedagógus vehette át díszdiplomáját október 30-án a díszközgyűlésen.

 
Ítélet kábítószer ügyben
Ítélet kábítószer ügyben Hódmezővásárhelyen éveken át kábítószert vásárló csoport tagjait ítélte el jogerősen a Szegedi Járásbíróság.
 
Megújult a Szabadság téri Óvoda mosdója
Megújult a Szabadság téri Óvoda mosdója A Villeroy & Boch Magyarország Kft. az alapításának 50. évfordulója alkalmából óvodai mosdó felújítási programba kezdett Hódmezővásárhelyen.