MozaikVarázslatos Szegedi Karácsonyi Hetek

2016. november 16., szerda
 
Varázslatos Szegedi Karácsonyi Hetek

Dél-Magyarország legnagyobb Szalmalabirintusa, egy gigantikus Mesés Kastély, Csukás István „életnagyságú” hősei és egy nagyszabású jótékonysági program várja az ünnepre készülőket november 25-től, péntektől a Szegedi Karácsonyi Heteken.

 

 

 

 

 

A tradicionális Széchenyi téri advent mellett a megújult Dóm téri kézműves vásár és a tavaly nagy sikert aratott Dugonics téri gasztro-helyszín is az ünnepi forgatag része lesz november 25 és december 24. között.

 

„A Szegedi Karácsonyi Hetek két fő helyszíne továbbra is a Széchenyi és a Dóm tér lesz.” – fogalmazott Németh István, a szervező Szegedi Városkép és Piac Kft. ügyvezetője, aki hozzátette: „Visszatér a Dóm térre Dél-Magyarország legnagyobb szalmalabirintusa, amely évek óta a szegedi gyermekek nagy kedvence. A Szegedi Fogadalmi Templom tövében a hazai kézművesipar remekművei és egyedi ajándékötletek, a tér közepén pedig egy gigantikus, 9 méter magas Mesés Kastély várja a kicsiket és nagyokat. A fedett kastély fedélzetén életre kelnek Csukás István mesehősei, míg a Karácsonyi Szeretetkuckóban azoknak gyűjtünk, akik egyedül, rossz körülmények között kénytelenek tölteni a Karácsonyt.” A Szegedi Fogadalmi Templom előtti óriás koszorún minden vasárnap délután ötkor együtt gyújtjuk meg az adventi gyertyát. A Széchenyi téren újra megnyitja kapuit a tavaly nagy sikert aratott Angyalvár, benne kézműves foglalkozásokkal és meseolvasással; a kicsik egy hónapon át játszhatnak Szeged óriási építőkockáival és egy virtuális télisport bajnokságon is részt vehetnek.

 

A Szegedi Karácsonyi Hetek nyitányaként november 25-én pénteken, 16 óra 20 perckor felkapcsolják az ünnepi fényeket, pár perccel később pedig egy nagy szabású gólyalábas felvonulás jelzi az ünnepi forgatag kezdetét. A menet 16:30 – kor indul a Széchenyi Téri Karácsonyi Hetek helyszínről és a Kárász utca – Dugonics tér – Árpád tér – Apáthy István utca vonalon jut el a Dóm Téri Karácsonyi Hetekre.  

 

Olvassa el ezt is!

175 kilométeres határszakasz védelme

175 kilométeres határszakasz védelme

Részletes képet kaphatunk a dandár - ezen belül a Hódmezővásárhelyi Helyőrség - katonáinak a nyilvánosság előtt kevésbé ismert határrendészeti feladatairól, a körülményekről. 
Gének határozzák meg, ki az édesszájú

Gének határozzák meg, ki az édesszájú

Nem véletlen, hogy a kedves, szeretnivaló embereket gyakran az „édes” jelzővel illetjük és hogy a szerelmesek gyakran „Édesemnek” szólítják egymást.
Kitüntetések Március 15-e alkalmából

Kitüntetések Március 15-e alkalmából

Magyar Érdemrend lovagkeresztet, illetve Magyar Arany Érdemkeresztet vehettek át vásárhelyi közéleti személyisége.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 11. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 

És ezt már olvasta?

Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.
 
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban A Wartha Vince-diplomadíjat elnyerő keramikusművészek alkotásaiból nyílik kiállítás a Nemzetközi Kerámia Központban.
 
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen Március 15-én díszközgyűlésen adták át Hódmezővásárhely kitüntetéseit, elismeréseit.