Kultúra, oktatásVáltozatlan Ars Poetica

2013. december 13., péntek
 
Változatlan Ars Poetica

Eifert János Ars Poetica - Ötven év fotográfiái című életmű-tárlatát a nyáron láthattuk az Alföldi Galériában. Ennek az egyenes folytatása a december 13-tól az Artphoto Galériában, Budán, a Bartók Béla út 30-ban látható új kiállítása.

 

 

 

Hódmezővásárhely szülöttének és díszpolgárának Eifert János fotográfusnak Ars poetica című kiállításán ötven év alkotói korszakából válogatott 20 képét láthatja a közönség - mondta Eifert János. Ott vannak az 1960-as évek végén készült híres fotók, mint például a Marcel Marceau francia pantomimművészt ábrázoló kép, a Cirkusz, a New York-i Brooklyn Bridge, az Op Art tanulmány, a Vágta, a Tánc, a Kertész keze című fotó, az utóbbi 10 évben digitális technikával készült munkák, valamint olyan vintázsok, amelyeket a művész maga hívott elő. A kiállítást Réz András esztéta nyitotta meg.

 

A tárlathoz kapcsolódva 64 oldalas album is megjelent a művész képeiből. A könyv keresztmetszetet ad az életműből, így belekerültek olyan fotók is, mint A hajnal vagy a Tánc, test című kép. Témák szerint oldalpárokat alakított ki a szerkesztő, például az egyik oldalon a Fényt virágzó fa, szemközt vele az Op Art tanulmány látható. Ez utóbbin a meztelen női testet napsugár csíkozza be. A kétnyelvű, magyar-angol album bevezetőjét Markovics Ferenc fotóművész írta és ő is mutatja be a kötetet.

 

Eifert János fotóművészi pályáját az 1960-as évek végén kezdte. Akkoriban táncosként a Honvéd Együttessel bejárta a világot, 40 országban fotózott. Idővel a fényképezés kiszorította a táncot, de a tánc,- és aktfotói, a természetképei megalapozták ismertségét. Hétszáz csoportos tárlaton szerepelt képeivel.    

A fényképezés mellett fontos számára a fotózás intézményeinek szervezése. Ő indította el a Fotóhét, majd a Fotóhónap rendezvényeit. A művészi munka mellett rendszeresen tanít, workshopokat tart itthon és külföldön.

Pályájának 200. önálló tárlata 2014. február 7-ig lesz látható.

 

Olvassa el ezt is!

Hamarosan szigorodik a szabadságolásra vonatkozó szabályozás

Hamarosan szigorodik a szabadságolásra vonatkozó szabályozás

A korábbi hat-tíz napról nulla-tíz napra módosul az átvihető napok száma, és csak a 45. életévüket már betöltött munkavállalók esetében nem csökkennek a lehetőségek.
Tovább pattoghat a labda

Tovább pattoghat a labda

Ma délelőtt a vásárhelyi Polgármesteri Hivatal képviselői a sajtó jelenlétében egy jogerős ítélet birtokában visszavették a Balogh Imsi Sportarénát. Még nincs vége!
Transzformáció/Interpretáció - a vizuális művészet nyelvén

Transzformáció/Interpretáció - a vizuális művészet nyelvén

A vásárhelyi Szabó Klára Petra és Erős Apolka, a Magyar Képzőművészeti Egyetem oktatóinak közös kiállítása nyílik az Alföldi Galériában.
Az átváltozás értelmezései az Alföldi Galériában

Az átváltozás értelmezései az Alföldi Galériában

Közös kiállításon mutatkozik be a Magyar Képzőművészeti Egyetem két oktatója, a vásárhelyi Szabó Klára Petra Tornyai-plakettes képzőművész és Erős Apolka Munkácsy-díjas szobrászművész. 

 

És ezt már olvasta?

Magyar Péter Vásárhelyen
Magyar Péter Vásárhelyen Sem kordon, sem testőrhad, sem pedig mesterlövészek nem voltak a TISZA Párt vásárhelyi rendezvényén. Viszont óriási tömeg gyűlt össze kedden este.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.