
Bűnmegelőzési program indul Hódmezővásárhely és kistérség óvodáiban és iskoláiban. A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság irányításában, többek között az Ovizsaru és a Sulizsaru programok is indulnak, valamint prevenciós előadásokat hallhatnak a fiatalok. A fél év alatt lezajló projektre közel 3 millió forint, vissza nem térítendő támogatást nyert a rendőrkapitányság.
A "Válaszutak - Válassz utat" nevű projekt célja, az óvodások, az általános iskolások és a középiskolások megfelelő bűnmegelőzési tájékoztatása, a korosztályoknak megfelelő módszerekkel, eszközökkel, akár játékos formában is. Az ovisok a mindig bajkeverő Rosszcsont Ricsivel, és - a kis barátját jó útra terelgető - Rendőr Robival együtt sajátíthatják el a szabályokat.
„Az óvodásokkal játékos formában, kitalált figurákkal ismertetik meg a problémás kérdésekben való döntést, a középiskolás korosztály számára pedig szakemberek tartanak előadásokat arról, mi a diákcsíny és a törvénysértés határa, és mit tegyenek abban a helyzetben, ha valaki ezt a határt át akarja lépni.”- foglalta össze a program lényegét, a Németh László Gimnázium Általános Iskola és Óvoda könyvtárában tartott mai sajtótájékoztatón dr. Rádi Norbert alezredes, a vásárhelyi Rendőrkapitányság vezetője. A részletes projektismertetésen a város valamennyi intézményének igazgatója és szakmai vezetője is részt vett.
Míg az Ovizsaru program már ismert az országban, újdonságként a Diák Zsaru program keretében Hódmezővásárhelyen a rendőrség minden osztályból, korosztályból egy-egy diák részére tartanak foglalkozásokat, amelyek során megismerhetik a bűncselekmények típusait, és ezt a tudást terjesztheti társaik között. A diákoknak, az érdeklődést is felkeltve, a Rendőrtiszti Főiskola adjunktusa, Klobusitzky György is tart előadást, speciális elemekkel fűszerezve.
Rádi szerint, a program csak akkor válhat sikeressé, ha a diákok mellett a pedagógusokkal és a szülőkkel is megfelelő együttműködés alakul ki. A megyei főkapitányság segíti a megelőzési projektet mondta M. Toronykőy Márta, a megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési osztályának vezetője. A programba közel kétezer fiatalt szeretnének bevonni és a kellő információkkal és tudással ellátni.
A közel 3 milliós támogatásból, a csellengők kiszűrésére is fordít a kapitányság. A tervek szerint ellenőrzik azokat a diákokat, akik a tanítási időt nem az iskolában töltik, továbbá esti időpontokban is figyelik a szórakozóhelyen tartózkodó fiatalokat, sőt, az alkohol és a kábítószerezés veszélyeire, élettani hatásaira is felhívják a figyelmet.
Kapcsolódó cikkünk:
Az utcai veszélyekről tanulnak