BulvárÚj szelek fújnak a kismama divatban

2018. március 26., hétfő
 
Új szelek fújnak a kismama divatban

Ma már a jövendőbeli anyukáknak készült ruhák szinte semmiben nem különböznek a megszokott daraboktól, mindössze funkcionalitásban nyújtanak többet.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nem illett divatozni

 

Még nem olyan régen, a hatvanas-hetvenes években is megszokott volt, hogy az állapotos nők legkevésbé sem mutogatják a pocakjukat. ‘Másállapotuk’ idején a színésznők, modellek visszavonultak, eltűntek, majd akkor jelentek meg újra - egy üde pólyás babával -, ha visszanyerték tökéletes külsejüket.

Bár voltak csinos darabok is, fő jellemzőjük a retro kismamaruháknak a visszafogottság, illetve a sátorponyva jellegű takarás volt.

 

Szűk farmerben is járhatunk a kilenc hónap alatt

 

Éppen ezért sokan előre félnek attól, amikor el kell hagyniuk kedvenc ruháikat, és bele kell bújniuk az alaktalan kismama ruhákba. Szerencsére nagyjából az utóbbi évtizedben elindult egy nagyon pozitív trend, és a kismama ruházat sokféle, divatos és izgalmas lett. Egyre kevésbé érzik úgy a nők, hogy megkövetelné a várandósság, hogy emiatt át kellene változniuk egy időre, és a nagymamák otthonkáira hasonlító ruhákba kellene bújniuk.

Ma már létezik például terhes leggings, vagy trendi sztreccs farmer, amelynek a hasrésze rugalmas anyagú, sőt állítható. De a divat a szoptatós melltartókat is elérte, már pöttyös változatot is választhatunk.

 

A megszokott nőies külső persze csak egy ésszerű határig tartható meg. Javasolt például, hogy a kismamák nagy hassal hanyagolják a tűsarkú cipőt, például azért, mert balesetveszélyes.

 

A két számmal nagyobb melltartó nem ugyanaz

 

Érdemes beszerezni minél többet a szezon nőies és vonzó kismamaruháiból, hogy amikor már csak ezeket váltogathatjuk, ne érezzük beszürkültnek, unalmasnak a külsőnket.

Azzal érdemes vigyázni, hogy nem kimondottan a terhes nőknek tervezett ruhákat, hanem a méretünknél pár számmal nagyobb bő holmikat hordjunk. Nagyon jó, ha az állapotos alkatra kitalált ruhát viselünk, mivel ez támogatja a legjobban a kényelmünket és a baba növekedését. Az sem mellékes, hogy a kismamaruhák csak a has részen bővülnek, ezekben nem látszunk ‘nagyobbnak’ a valós méretünknél, és csajosak, szépek lehetünk kilenc hónapon át.

 

Jó tudni, kétfajta terhesség létezik: mikor a csípő oldalt is megnagyobbodik, illetve mikor csak a pocak nő előrefelé - ez utóbbi a fiú babáknál jellemző. Főleg ez utóbbi esetben teljesen felesleges a kismamáknak hatalmas lebernyegeket hordaniuk, mivel nem lesznek terebélyesebbek.

 

Vannak olyan darabok, amelyek sokaknak komoly segítséget nyújthatnak: ilyen a haspánt, amely alátámasztja a pocakot az utolsó hónapokban.

 

Rendkívül kényelmes az újdonságnak számító szoptatós trikó is, ami egy bélelt, megerősített kosaras mellrésszel ellátott top. Nem kell külön melltartót és külön topot hordanunk, mivel ez 2 az 1-ben. A szülés után viselt darabokat egyébként érdemes már hamarabb megrendelni, hogy ezzel se kelljen foglalkoznunk, ha már karunkban tartjuk a babát.

 
 
X
 

Olvassa el ezt is!

A víz fontosságáról – Székbíró Zsuzsanna ajánlásával

A víz fontosságáról – Székbíró Zsuzsanna ajánlásával

Miért fontos hogy naponta elegendő vizet igyunk? Milyen következményei lehetnek a vízhiánynak? Tudja-e hogy a víz csodákra képes?
Ennivaló receptjeink Angélától - Gesztenyekrémes ribizlis kuglóf csokoládéval

Ennivaló receptjeink Angélától - Gesztenyekrémes ribizlis kuglóf csokoládéval

A TV Paprikából megismert Baracskay Angéla, a Vásárhelyi Hírek háziasszonya a szokásos kuglóf kissé megbolondított változatát ajánlja.
Ilyen sem volt még - Nagymágocsi csípős világhírnév

Ilyen sem volt még - Nagymágocsi csípős világhírnév

Több, mint 200 szósz vett részt „vakkóstoláson” a kontinens minden tájáról. Ezután született a döntés: a nagymágocsi Szabó Attila  aranyérmet nyert.
Pünkösdölő a Tájházban

Pünkösdölő a Tájházban

A Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színes népi programmal várja a vásárhelyieket május 23-án délután 3-tól 5-ig, Pünkösd alkalmából.
 

És ezt már olvasta?

Diákolimpia döntő Vásárhelyen
Diákolimpia döntő Vásárhelyen A IV. korcsoportos Kosárlabda Diákolimpia országos döntőjét, június 12–14. között Hódmezővásárhelyen rendezték. 
 
Elítélték a vásárhelyi szurkálót
Elítélték a vásárhelyi szurkálót Első fokon öt és fél év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Törvényszék egy férfit, aki 2023 nyarán egy késsel hasba szúrta ismerősét.
 
Útrekonstrukció Vásárhelyen
Útrekonstrukció Vásárhelyen Tizenegy út felújításának elindításáról döntött a rendkívüli ülésén a hódmezővásárhelyi közgyűlés, a szükséges forrást költségvetési átcsoportosítással biztosítják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kezdődik a tiszavirágzás
Kezdődik a tiszavirágzás A következő napokban ismét tanúi lehetünk hazánk egyik legkülönlegesebb természeti csodájának, a tiszavirágzásnak.
 
Indul a buli
Indul a buli Minden eddiginél nagyobb érdeklődés övezi az idei Deja Vu Fesztivált, amely június 10. és 14. között nyitja meg kapuit az Újszegedi Partfürdőn.
 
Rapcsák András szobráról döntenek
Rapcsák András szobráról döntenek Az egykori polgármester szobrának áthelyezését kezdeményezi a hódmezővásárhelyi közgyűlés - döntöttek a testület legutóbbi ülésén.