Kultúra, oktatásÚj szakmák a láthatáron

2015. december 2., szerda
 
Új szakmák a láthatáron

Együttműködési megállapodást kötött december 1-jén a szakképzés fejlesztésének érdekében a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata, valamint a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum.

 

 

 

 

Az Almási István polgármester, Nemesi Pál a CSMKIK elnöke és Árva-Nagy Sándorné, a HSZC főigazgatója által aláírt megállapodás, annak a partnerségnek az újabb lépcsője, amelynek alapjait a résztvevők idén tavasszal a magyar, valamint a vásárhelyi gazdaság versenyképességének növeléséért fektettek le.

 

Árva-Nagy Sándorné, a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum igazgatója a Vásárhelyi Híreknek elmondta, mindhárom partnernek előnye lesz az együttműködésből, a közös gondolkodásból, de legfőképpen a szakmát tanulók kerülnek kedvezőbb helyzetbe ha elhelyezkedésre kerül sor, hiszen olyan szakma tanulását teszik lehetővé, amelyre igény van, illetve lesz a térségben.

 

A most aláírt megállapodás értemében a felek egyebek mellett felmérik Hódmezővásárhely gazdaságának szakképzési igényeit, amely alapján közösen kialakítják a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum 3 éves hódmezővásárhelyi szakképzés fejlesztési koncepcióját, figyelembe véve a szakma szerkezeti döntésről szóló kormányrendeletet. Vagyis felmérik a helyi vállalkozások által megfogalmazott szakképzési igényeket, és munkacsoportot hoznak létre, amely minden évben közösen értékeli a szakképzés helyzetét.

 

 

 

Árva-Nagy Sándorné, azt is elmondta, akár olyan szakmák is megjelenhetnek a kínálatukban, amelyek eddig nem voltak elérhetők a diákok számára. Ilyen például a korábban nagy népszerűségnek örvendő, és napjainkban újra egyre keresettebb női szabó képzés, illetve egészségügyi szakmák képzése is téma lehet. Továbbá, ipari kiegészítő szakmák képzését is tervezik.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Kirándulás Kárpátalján

Kirándulás Kárpátalján

"Istennel a hazáért és a szabadságért. Vivát Rákóczi!" - ezzel a lendületes címmel nyert 2 millió 788 ezer forintot a Németh László Gimnázium, Általános Iskola.
Balázs József lett a tankerületi igazgató

Balázs József lett a tankerületi igazgató

December elsejétől lett a Hódmezővásárhelyi Járási Tankerület vezetője, miután elődje Tóthné Kecskeméti Katalin lemondott.
Bajnokság házi ünnepséggel

Bajnokság házi ünnepséggel

Hódmezővásárhely volt a házigazdája az idény első fitkid versenyének, amely egyúttal kvalifikációs lehetőséget jelentett az Európa Kupára.
A kétnapos Majális programja

A kétnapos Majális programja

Ismét a Népkertben lesz a kétnapos Majális, elsején pénteken és másodikán, szombaton. A Vásárhely Kártya tulajdonosok számára ingyenes lehetőségek.
 

És ezt már olvasta?

Lengyel testvérvárosi látogatás
Lengyel testvérvárosi látogatás Lengyelországban május 3-a az Alkotmány napja, (1791-ben) az Európában első, modern alaptörvényt ünneplik.
 
Ütős hétvége a Hódtóiban
Ütős hétvége a Hódtóiban Május 9-én a Hódtói Sportcsarnokban rendezte meg a Hódmezővásárhelyi Box Club a II. Szalkai László-emlékversenyt.
 
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan Május 7-én este hazai pályán kezdte az NB I/B Zöld csoport 9. helyéért zajló párharcot a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki elcserélt autóját meg nem engedett módon követelte vissza.
 
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Gerendáson rendezték meg a VIII. Fehér Kupa és VIII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt.