BulvárTovábbra is jól jönne a segítség

2018. április 19., csütörtök
 
Továbbra is jól jönne a segítség

Hamarosan megvalósulhat a Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesületének terve, mint arról írtunk, tavaly februárban megvettek egy telket, amelyen megépülhet az Állatvédelmi és Szabadidő Központ.

 

 

 

 

 

 


A Klauzál utca végén lévő telken építik fel az egyesület Állatvédelmi és Szabadidő Központját.Itt a kóbor vagy más módon mentésre szoruló kutyák részére kennelek épülhetnek, illetve az egyéb állatok elhelyezésére is lehetőség nyílik.

„A telek megvásárlásához a szegedi Orpheus Állatvédő Egyesület anyagilag hozzájárult, de ahhoz, hogy terveink megvalósuljanak még jelentős összegbe kerül”- mondta Balogh Ernő az egyesület elnöke.

Az eltelt egy évben több gyűjtést is rendeztek, amelynek eredményeként elindulhatott az építkezés.

 

 

Vagyis minden nap egy lépéssel közelebb kerülnek a Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete tagjai és önkéntesei ahhoz, hogy nyár végére megnyithassák az Állatvédelmi- és Szabadidős Központjukat.

Jelenleg az ingatlanon a kerítés építése zajlik, ezután jön a tereprendezés és hamarosan bekötik az áramot is.

Rengeteg a tennivaló és sok még a munka. Balogh Ernő, az egyesület elnöke elmondta, szeretnének egy cicaházat kialakítani, ahol sérült, bántalmazott macskákat rehabilitálhatnak és – mint az már korábban is kiderült – a lehetőségekhez mérten kutyáknak is biztosítanak helyet. Emellett a fiatalok színteréül is szolgál majd a központ, hiszen közösségi, prevenciós rendezvények várják majd őket.

Az elnök hozzátette, a tavaly indított alapító programhoz sajnos kevesen csatlakoztak, csak pár tízezer forint gyűlt össze, így szükség van további anyagi támogatásra a kennelek felépítéséhez, a betonozáshoz, a közösségi tér kialakításához. Aki szeretné, hogy a nyár végére megnyissa kapuit a központ, továbbra is segítheti az állatvédők munkáját. Mindemellett szüksége lenne még talicskára, gereblyére, ásóra, kapára, metszőollóra és minden olyan eszközre, amely a tereprendezéshez szükséges.

A pénzbeli adományokat legegyszerűbben az egyesület 10700158-67637539-51100005-ös bankszámlaszámára juttathatjuk el. A tárgyi adományokkal kapcsolatban pedig érdemes a 30/554-84-66-os, vagy a 20/980-20-42-es telefonszámokon egyeztetni.onszámokon egyeztetni.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Kitüntették a HSÚVC sikeres sportolóit

Kitüntették a HSÚVC sikeres sportolóit

Dr. Márki-Zay Péter polgármester a Városháza dísztermében fogadta a sporttörténelmi sikert aratott hódmezővásárhelyi NICS-HSÚVC  sportolóit.
Osztálykirándulás Határtalanul

Osztálykirándulás Határtalanul

A Németh László Gimnázium, Általános Iskola 7. b osztálya a HATÁRTALANUL! program keretében Erdélyben kirándult.
Alakul a fesztivál menetrend

Alakul a fesztivál menetrend

A 2026-ban négy naposra bővült szegedi rendezvény célja, hogy egyedülálló hangulatú időutazásra hívja a látogatókat.
Nyolc jelölt a Csongrád 04-es számú egyéni választókerületben

Nyolc jelölt a Csongrád 04-es számú egyéni választókerületben

Az ajánlóíveket február 21-én reggel 8 órától lehetett átvenni, és az aláírásgyűjtés folyamatosan zajlik március 6-áig.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 10. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Transzformáció/Interpretáció - a vizuális művészet nyelvén
Transzformáció/Interpretáció - a vizuális művészet nyelvén A vásárhelyi Szabó Klára Petra és Erős Apolka, a Magyar Képzőművészeti Egyetem oktatóinak közös kiállítása nyílik az Alföldi Galériában.
 
A negyedik negyedre elfogyott az erő
A negyedik negyedre elfogyott az erő Saša Vejinović csapatának lehetősége volt, hogy megtartsa az esélyét a felsőházi rájátszásra, ám sok hibával játszott, és végül 20 pontos vereséget szenvedett.
 
Választás 2026
Választás 2026 A Választási Bizottsága a városháza dísztermében kisorsolta a jelöltek nevét, így kialakult a szavazólapokra kerülő sorrend.
 
Nem tudják ki lépett a tram-train elé március 4-én
Nem tudják ki lépett a tram-train elé március 4-én A hódmezővásárhelyi rendőrök az állampolgárok segítségét kérik egy ismeretlen 25 - 35 év között férfi holttest azonosításban.
 
Ingyenes koncert március 8-án
Ingyenes koncert március 8-án Március 8-án Hódmezővásárhelyen a Csík Zenekar és az Ismerős Arcok lépnek fel a Hódtói Sportcsarnokban.
 
Tizenötpontos Kosársuli győzelem
Tizenötpontos Kosársuli győzelem Saša Vejinović csapata kontrollálta és végül öt ponttal megnyerte a dél-alföldi rangadót, ami sokat érhet a felsőházi rájátszás szempontjából.