KözéletTavaszi zöldhulladék gyűjtés

2015. április 8., szerda
 
Tavaszi zöldhulladék gyűjtés

Eddig is ingyen vitték el a zöldhulladékot, ezután is így lesz. Április 8-tól a változás annyi, hogy az A.S.A nem vegyíti a kommunális hulladékkal, hanem külön teherautóval szedik össze a zöldhulladékot, a nyesedéket, gallyakat - mondta dr. Kovács Pál a Vásárhelyi Híreknek.

 

Fotó: VH archív

 

A Hódmezővásárhelyi Köztisztasági Nonprofit Kft. ügyvezetője arra is felhívta a figyelmet, hogy ez utóbbit a szokás szerint maximum 50 centis darabokra vágva összekötözve kell kihelyezni. Csak a járatterv szerinti napon viszik el a zöldhulladékkal teli nyitva hagyott zsákot, amely lehet fekete, vagy átlátszó. Kovács Pál kéri, hogy az A.S.A által rendszeresen adott átlátszó műanyag zsákokba ne tegyenek zöldhulladékot, mert a kukások nem viszik el. Ezek a zsákok a petpalackok és a papírhulladék, vagyis a szelektív gyűjtést szolgálják.

 

A Vásárhelyi Hírek kérdésére Kovács Pál elmondta, hogy az eredeti terv szerint idén július közepére tervezett új - három gyűjtőedényes - újrahasznosításra építő szelektív hulladékgyűjtés késik, mert az új rendszer kialakítása, ezen belül a gépjárművek, gyűjtőedények, jelzőchipek és egyéb technikai berendezések beszerzése precizitást igényel. Egy teljesen új szemétszállítási rendszer felállítása gondos előkészületet követel, ezért az eszközök beszerzése csak szeptember-október hónapig történik meg és jövő év elejétől indul az új rendszer.

 

Mint arról többször írtunk, a Hódmezővásárhelyi Hulladékgazdálkodási Program során 985 millió forintból teljesen új, önkormányzati többségű és vezetésű rendszert alakítanak ki. A környezetvédelmi beruházás 95 százalékát uniós és hazai kormányzati támogatás fedezi, amelynek részeként összesen 11 hulladékot gyűjtő és tömörítő, illetve szállító járművet, a hulladék kezelésére alkalmas berendezéseket szereznek be, emellett a szelektív és zöldhulladék begyűjtésére 24 ezer 240 literes kukát vásárolnak. Három kukát kap minden háztartás, de csak a nem hasznosítható szemétért kell fizetni, a jelenlegi tervek szerint nettó 285 forintot. A gyűjtőjárműveket az edényekben elhelyezett chipek olvasására alkalmas eszközökkel szerelik föl, így rögzíthető hány alkalommal szállították egy adott háztartásból a hulladékot, és a számlázás is ez alapján történik majd.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Egy gólon múlott

Egy gólon múlott

Hatalmas hajrába kezdtek a vásárhelyi lányok, az utolsó 10 percet szinte extázisban játszották végig és egy ritkán látható végjátékkal megfordították az eredményt.
Több mit ötezer érdeklődő

Több mit ötezer érdeklődő

A vásárhelyi hímestojás-festő Bereczné Lázár Nóra a tavalyi évhez hasonlóan idén is meghívást kapott Hollókőre.

Hódmezővásárhelyre látogatott a francia nagykövet

Hódmezővásárhelyre látogatott a francia nagykövet

Többek között tárgyaltak Vallaurisról, Hódmezővásárhely testvérvárosa kapcsán arról, hogy miként lehetne élénkíteni a két város közötti kapcsolatot.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 42. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 

És ezt már olvasta?

Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

 
A végére nem meredt energia
A végére nem meredt energia Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Mindenszentek és halottak napja
Mindenszentek és halottak napja Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
 
Jókai Mór és Vásárhely
Jókai Mór és Vásárhely Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
 
A zongorák királya a Péczelyben
A zongorák királya a Péczelyben Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
 
Rádió 1 Vásárhelyen is
Rádió 1 Vásárhelyen is A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.
 
Készül a monográfia újabb kötete
Készül a monográfia újabb kötete A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.