
Különösen fontos a külterületen élők biztonságérzete az ország második legnagyobb - 487 négyzetkilométeres - közigazgatási területtel rendelkező hódmezővásárhelyi tanyavilágban.„A múlt a jövendő tükre” – Pusztán hagyomány és innováció címmel tartott záró konferenciát a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság Röszkén.
A helyi művelődési házban megrendezett szimpóziumot dr. Piros Attila rendőr dandártábornok, megyei rendőrfőkapitány nyitotta meg.
A projektben számos Európában is egyedül álló elemet dolgoztak ki. Ilyen volt a Pusztázó tájékoztató kiadvány, a gyermekeknek kifejlesztett társasjátékok, illetve ennek segítségével szerezték be a szakemberek azokat a vagyonvédelmi táskákat, melyek szinte az összes olyan eszközt tartalmazzák, melyeket a mindennapok során az otthonok és az egyének védelmében fel lehet használni. Ezeket a táskákat a városi bűnmegelőzési szakemberek már beépítették munkájukba, ezzel hozva közelebb a vagyon- és személyvédelmet az emberekhez, megelőzve az áldozattá válást. A program során számos szakirányú képzést tartottak a rendőrök mellett pedagógusoknak, sőt gyermekeknek is. És ebből valósult meg az a beszerzés, melyben több ezer különféle vagyon- és személyvédelmi eszköz érkezett a megyébe azért, hogy azokat a körzeti megbízottak továbbíthassák a lakosságnak.
Az országban egyedülálló kezdeményezésként húsz évvel ezelőtt indította el a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság prevenciós munkáját Tanyaprogram néven. 1997-ben - figyelemmel a térség speciális külterületi adottságaira -, az ott bekövetkező elsősorban - vagyon elleni - bűncselekményekre indították el az egyedi prevenciós programot. A cél a tanyán élők szubjektív biztonságérzetének növelése volt.