A kevés felvételizővel is, de mindkét meghirdetett szakot elindítja idén is a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola hódmezővásárhelyi tagozata.
Az augusztus 23-án tartott tanévnyitón 30 első évfolyamos vett részt. Közülük kerül ki a turizmus-vendéglátás szak és a kereskedelem és marketing szak, valamint a turizmus-vendéglátás felsőoktatási szakképzés nappalis hallgatói létszáma. Ez utóbbi képzésre heten jelentkeztek.
Petrik Anna a vásárhelyi tagozat igazgatója a Vásárhelyi Híreknek elmondta, a jelentkezők két év óta csökkenő számát az állami finanszírozás megvonásában látja. Emlékeztetett arra, hogy 2011-ben a 77 felvett hallgatóból 60-an államilag finanszírozottak voltak. Egy évvel később viszont a kormány döntése értelmében, a magánfőiskoláktól, így a BKF-től is megvont normatíva jelentősen visszavetette a jelentkezők számát. Ez a vásárhelyi tagozaton látszott meg a legjobban, hiszen ott csak két szak indult és indul azóta is, míg Budapesten a BKF Heller Farkas Turisztikai és Gazdasági Kara, valamint a Kommunikációs és Művészeti Kara tucatnyi szakot indít, minden évben jelentős számú hallgatóval.
A főiskola vezetése úgy döntött, Vásárhelyen a kislétszámú első évfolyam ellenére idén is mindkét szakot elindítják, mert mint Petrik Anna elmondta, az első évfolyamban azonos a BA alapképzés. Azt is hozzátette, a vásárhelyi tagozat létszáma, augusztus 29-e után, az eredményesen pótfelvételizők számának ismeretében alakul ki véglegesen.
Megírtuk, a jelenlegi másodikosokkal és harmadikosokkal együtt 110 –en járnak a Hódmezővásárhely belvárosában a Városház utcában kifejezetten a főiskola részére, az iskola és az önkormányzat által felesben felújított egykori SZTK épületbe. Idővel beköltözött a Corvin Mátyás Szakképző Iskola, ezzel viszont a főiskolásokkal „szellős” épület a szakközepesekkel már élettel teli oktatási intézmény lett. A BKF főiskolától egyébként nemcsak gyakorlati, hanem átvitt értelemben sincsenek messze a vásárhelyi középiskolák, amit a budapesti központú BKF vezetése ki is használ, azzal hogy a város középiskoláinak nyelvtanárai tanítanak náluk. A többi szaktanár a Szegedi Tudományegyetemről, vagy Budapestről jár hozzájuk.
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola, a 2010-ben megvásárolt Heller Farkas Turisztikai Szolgáltatások Főiskolával, a mintegy hatezer hallgatójával az ország legnagyobb magánkézben lévő felsőoktatási intézménye. Dinamikus fejlődésének része volt, hogy a Hódmezővásárhelyen létesített tagintézményben akár 200-250 hallgató is megkezdhette volna tanulmányait 2011. szeptemberétől. A magánfőiskolákat sújtó állami normatíva megvonása felülírta a nagyívű elképzeléseket.
A visszajelzések szerint, a ma 110 hallgatóval működő főiskola a régióban kevesebbet hallatja a hangját, ami az állami finanszírozás megvonása mellett, valószínű szintén hatással van a felvételizési hajlandóságra.