Kultúra, oktatásSzívet melengető könyvek

2013. október 11., péntek
 
Szívet melengető könyvek

„Tavaly az interneten kezdtem olvasni Csitáry-Hock Tamás idézeteit, egyébként is szeretem az idézeteket, így bárkitől szívesen olvasok. A szerző, miután látta, hogy osztottam meg a gondolataiból, felvette velem a kapcsolatot,” mondta az előzményekről, Kárász Kata az október 8-án rendezett író-olvasó találkozó moderátora a Vásárhelyi Híreknek.

 

 


Kárász Katához egyébként is mindig közel állt az irodalom szeretete, hiszen nagypapája Kárász József az alföldi parasztsors egyik legnagyobb író egyénisége. Továbbá az Eötvös József Szakképző Iskola volt diákja, színjáték tanszakosként is szerepelt színdarabokban. Ezúttal azonban a lélek mélységeibe, az emberi érzésekbe tett kirándulást a Németh László Városi Könyvtárban, az író Csitáry-Hock Tamás beszélgetőpartnereként.

A Vásárhelyi Híreknek elmondta, Mosolyhíd, Mosolyvarázs, és Mosolyszárnyak című könyvei a boltokban nem kaphatók, csak egyedi rendeléssel lehet hozzájutni, mint ahogy Szívérintés című, most megjelent negyedik kötetéhez is. A szívmelengető gondolatairól ismert író, Csitáry-Hock Tamás új könyve ismét a szerelemről, emberi kapcsolatokról, lélekről, életről szól.

 

Kárász Kata szívesen idézi az írót. Egyik kedvence, sokakra ösztönző lehet:

 " Van, hogy csak egy pillanatot kapsz.....
Ami megérint. Egy mosolyt, egy kedves szót, egy ölelést. Aztán a pillanat elillan. Te pedig szomorúan nézel utána, és nem érted, miért... Miért csak ennyit kaptál? Aztán lassan kezded megérteni. Azért kaptad, hogy újabb erőd legyen. Hogy amikor már majdnem feladtad álmaidat, megérezd, hogy mire vágysz. Hogy ne érd be kevesebbel. Hogy újra átérezd, milyen az igazi pillanat. És várd tovább. Kitartóan. Mert eljön az a pillanat is.
Ami örökké tart. "

 

Csitáry-Hock Tamás Szakmai pályafutása során dolgozott már rádiónál és televíziónál, valamint a klasszikus újságírás területén is kipróbálta magát. Mindemellett immár többkötetes író is. Nevét az országban, sőt a határon túli magyarok lakta területeken is az általa jegyzett művekről ismerik, internetes idézetkeresőkben szerepelnek a névjegyévé vált rövid, frappáns, egyedi gondolatokkal teli szövegei.

Az ezredforduló környéki időszakban indult a Fehérvári Polgárban az Alakok című sorozat, amelyet később, a Fehérvári 7 Napnál a Fehérvári élet anno követett. Segédkezett a Magyar Katolikus Rádió fehérvári frekvenciájának indításában, majd ez év február 28-ig munkatársa is volt a rádiónak. 2012 nyarán alapító tagja az Alba Civil Média Szociális Szövetkezetnek, amely decemberben az egykori családi lap, a Székesfehérvár és Vidékének kiadója lett, s így régi álma vált valóra azzal, hogy a lap főszerkesztőjének kérték fel. Nemrég kapta meg, szintén Székesfehérváron, a Penna Regia díjat.


 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Hálás lesz az utókor

Hálás lesz az utókor

Néha kincsek is előkerülnek. Nem az anyagi, hanem az eszmei érték a fontos, amikor a vásárhelyi Levéltár felhívással fordul a háztulajdonosokhoz.
Újabb világversenyen vesz részt Zsarkó Dániel Péter

Újabb világversenyen vesz részt Zsarkó Dániel Péter

Máté Zoltán tanítványa, a  Kick Box Világszövetség világbajnoksága előtt szintén a magyar nemzeti csapat tagjaként lép szőnyegre október 23-án Spanyolországban, Benidormban.
Tűz volt Batidán

Tűz volt Batidán

Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
Tanévi menetrend 2026/2027

Tanévi menetrend 2026/2027

Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 31. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Több, mint 40 előadó
Több, mint 40 előadó Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.