
A Németh László Városi Könyvtár és a Wass Albert Irodalompártoló Egyesület ’Idéző’ című irodalomtörténeti sorozatának keretében a Püski házaspár életét és munkálkodását mutatja be Mészáros Zoltán. Közreműködnek a Wass Albert Kör tagjai.
Püski Sándor 1938-ban nyitotta meg könyvesboltját, egy évvel később, 1939-ben alapította meg a Magyar Élet Könyvkiadót.
A kiadót 1950-ben államosították, Püski Sándort pedig 1962-ben hamis vádakkal bebörtönözték, egy év után szabadult. A házaspár 1970-ben az Egyesült Államokba emigrált. 1989-ben tért vissza Budapestre, ahol feleségével a Krisztina körúton lévő könyvesháza a népi irodalom szellemi örököseinek gyűjtőhelyének számít. Az alapító munkáját később fiai, Püski László és Püski István, valamint unokái Püski Atilla és Püski Csaba segítették.
A február 8-án 17 órakor a Városi Könyvtárban kezdődő esten Is megerősítést nyer, hogy Püski Sándor és felesége, Zoltán Ilona neve oszthatatlanul egy és azonos a huszadik és a huszonegyedik századi magyar irodalom történetével. Ahogy a ’Könyves sors – magyar sors’ című életrajzi könyvük ajánlásában olvasható: „A karácsony-fehér borítós, ébenfekete betűs kötetek az értékes irodalom és a szép magyar könyv híveinek látótávolságából jelzik a Püski-könyvek auráját.”