Kultúra, oktatásSzép korúak hétvégéje Vásárhelyen

2013. augusztus 1., csütörtök
 
Szép korúak hétvégéje Vásárhelyen

A körülbelül 1000 nyugdíjast tömörítő Hódmezővásárhelyi Nyugdíjas Szövetség hívta életre hagyományteremtő szándékkal, a Tiszántúli Népdalköri Találkozót. Idén rendezik második alkalommal.

 

 

Képünkön a tavalyi Találkozó egyik csoportja (Fotó: VH)

 

 

Meghívást kaptak Békés- és Csongrád megye népdalkörei. Nem minősítő verseny lesz, viszont értékelik és díjazzák a produkciókat. Oskovics György, a Nyugdíjas Szövetség elnöke elmondta, 22 produkciót láthatnak azok, akik beülnek augusztus 4-én, vasárnap délelőtt 10 órakor a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színháztermébe.  

 

A háromtagú zsűri: Molnárné Prjevara Nóra, Juhász Julianna, valamint Mizó József felállítja a 22 produkció rangsorát, arany, ezüst és bronz díjazásban részesülnek. A legjobban szereplő együttesek pedig részt vehetnek szeptember 7-én, az Újra szól a dal - Szenior Dalkörök Országos Fesztiválján Budapesten a Csillebérci Szabadidő Központban.   

A Népdalköri Találkozó tartogat meglepetést is. Oskovics György elmondta, Földesi Gyula tánctanár koreográfiájára a tizenkét tagú amatőr táncegyüttes néptánc produkciót fognak bemutatni. Mint mondta, a remek koreográfia és a több hónapos intenzív próba eredménye biztos sikert fog aratni.

Egyébként a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban, a Népdalköri Találkozó résztvevői és a közönség - a két nappal korábban - pénteken délután négy órakor nyíló Nyugdíjas Korú Amatőr Képzőművészek kiállítását is megtekintheti, amelyen 17 Csongrád megyei nyugdíjas alkotásai láthatók.

 

Olvassa el ezt is!

Antal Imre 88 éves lenne

Antal Imre 88 éves lenne

Július 31-én lenne nyolcvannyolc éves a hódmezővásárhelyi születésű Antal Imre zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
A roma áldozatokra emlékeznek Vásárhelyen is

A roma áldozatokra emlékeznek Vásárhelyen is

Augusztus 2-án, pénteken 10 órakor Roma Holokauszt Emléknapja alkalmából megemlékezést tartanak a Roma Holokauszt emlékműnél a Római Katolikus temetőben
Hetilap lesz a Délmagyarországból

Hetilap lesz a Délmagyarországból

Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.
Elítélték a vásárhelyi szurkálót

Elítélték a vásárhelyi szurkálót

Első fokon öt és fél év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Törvényszék egy férfit, aki 2023 nyarán egy késsel hasba szúrta ismerősét.
 

És ezt már olvasta?

A gondatlanság sok pénzbe kerülhet
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 26. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.
 
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre Életében fontos szerepe volt szűkebb pátriájának a történelme, kultúrája. Szívügye volt az ö-zős nyelvjárás életben tartása, megörökítése.
 
Díszközgyűlés kitüntetésekkel
Díszközgyűlés kitüntetésekkel A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
 
Szóváltás késeléssel
Szóváltás késeléssel Egy szóváltást követően megszúrta hozzátartozóit egy szerb férfi egy pékségben június 30-án, egyikük életveszélyesen megsérült.
 
A Liszt lett a rangos verseny győztese
A Liszt lett a rangos verseny győztese A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.