KözéletSzent István napja az építkezésről szól

2014. augusztus 20., szerda
 
Szent István napja az építkezésről szól

Szent István napja, Magyarország születésnapja, a magyar állam megszületésének szimbolikus dátuma az építkezésről szól - jelentette ki Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter szerdán Hódmezővásárhelyen, a Szent István téren.

 

Fotó: MTI


Délelőtt, a Szent István templomban Dr. Kiss-Rigó László, a Szeged-Csanádi Egyházmegye püspöke által celebrált mise után a téren Lázár János a hódmezővásárhelyi önkormányzat augusztus 20-ai ünnepségén azt mondta, e nap jelképe a keresztény világban elfoglalt évszázados helyünknek és szerepünknek, az európai közösséghez való történelmi jussunknak.

Szent István öröksége a következő évekre kettős feladatot szab számunkra: befelé a magyar állam megújítását, kifelé önállóságunk és nagykorúságunk képviseletét - hangsúlyozta a politikus.

 
Úgy fogalmazott: az állam megújítása azért fontos, mert az elmúlt hatvan évben megtanulhattuk, hogy egy ország sikere azon múlik, milyen az állam és kik vezetik. Olyan államra van szükségünk, amely nem a bajok forrása, hanem mindannyiunk közös erejének alapja, amely, ha már megszerveztük, védjen is meg bennünket - mondta Lázár János.

A magyar állam újjászervezésében még csak félúton járunk, 2010 óta elkészült az alaptörvény, a sarkalatos törvények, az új polgári és a büntetőtörvénykönyv, valamint az új közigazgatási rendszert megalapozó törvénycsomag - sorolta.

Hozzátette: az új törvényekhez új államszervezetre van szükség, amelynek a megvalósítása a következő évek nagy kihívása.



A Miniszterelnökség vezetője kitért arra: az új állam a szolgálatra teszi föl a működését, nem arra, hogy a választópolgárokon uralkodjék. Az új állam olyan, amelyre számíthat minden magyar polgár, munkát teremt és lehetőséget mindenki számára, hogy tehetsége szerint boldoguljon Az új állam nem tesz különbséget az emberek között sem aszerint, kire adta szavazatát, sem aszerint, mennyi pénze van - hangsúlyozta Lázár János.

Közölte: a 2010 előtti magyar politika jobban meg akart felelni Brüsszelnek, Berlinnek, Washingtonnak vagy a Nemzetközi Valutaalapnak, mint saját választóinak. Nem voltunk képesek érvényesíteni nemzeti érdekeinket, megvédeni polgárainkat a gyárak bezárásától, a devizahitelek trükkös szerződéseitől vagy a jövendő eladósításától - mondta a politikus.

A miniszter kijelentette: "a stréberség éveinek vége, Magyarország ezentúl csak akkor bólogat, ha egyetért valamivel".

 
 
VH-MTI
 

Olvassa el ezt is!

Bemutatták a Fidesz-KDNP hódmezővásárhelyi képviselőjelöltjeit

Bemutatták a Fidesz-KDNP hódmezővásárhelyi képviselőjelöltjeit

Van két új jelölt, nyolcan ismét indulnak az előző ciklusból, Havasi Katalin nem kíván indulni, a jövőben a hivatására akar koncentrálni.
Értékteremtő Kávéházi Esték

Értékteremtő Kávéházi Esték

Budapesten a Kávéházi Esték sorozat részeként vásárhelyieké lesz a főszerep: Vörös Édua fiatal alkotó kiállítása nyílik és Fehér József író, költő új könyvét mutatja be.
Vásárhelyi sportolókat méltattak

Vásárhelyi sportolókat méltattak

A város sportéletében is jelentős értéket képviselő eredményeket elért három fiatal vásárhelyi sportolót köszöntött a pénteken Márky-Zay Péter.
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat

Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat

Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 

És ezt már olvasta?

Traktortól az arcfestésig
Traktortól az arcfestésig Idén ismét megszervezték pályaorientációs fesztiválsorozatot, a SKILLFEST-et. Az első állomás Hódmezővásárhely volt. Gazdag porgramok, látványos bemutatók.
 
Újabb helyi rádió a láthatáron
Újabb helyi rádió a láthatáron A Hódmezővásárhely 99,8 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőség használatára egy érvényes pályázat érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz.
 
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja Országos hírré terebélyesedett Szabó Zsolt rendőr alezredes, a vásárhelyi rendőrkapitány tragikus halála. Péteken este csendes gyertyagyújtásra gyűlt össze több száz vásárhelyi lakos a kapitányság épülete előtt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.