Izgalmas és nem utolsó sorban mozgalmas nyara lesz négy vásárhelyi iskola és tagintézményei diákjainak, köszönhetően egy pályázatnak, amelyen összesen 96 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyertek.
Az Új Széchenyi Terv keretében márciusban kiírt Innovatív iskolák pályázat II. ütemében nyert a Klébelsberg Intéményfenntartó Központ Hódmezővásárhelyi Járási Tankerület 4 intézménye, 40 milliót a Péczely Attila Alapfokú Művészetoktatási Iskola, 12 - 12 milliót a Varga Tamás Általános Iskola és a Mindszenti Általános Iskola, 32 milliót a Kozmutza Flóra Óvoda, Általános Iskola Csongrádon, Szentesen, Szegeden és Vásárhelyen működő intézményei.
„Az egy-egy tematikára beadott TÁMOP-os pályázatok mindegyike a megítélhető maximumot kapta”- mondta Tóthné Kecskeméti Katalin a tankerület igazgatója a ma délelőtti sajtótájékoztatóján.
Elmondta azt is, a május- júniusban, illetve a nyári szünetben szervezendő, az iskolák jellegüknél fogva eltérő programok finanszírozására szánják a pénzt. A programok mindegyike tanórákon kívüli lesz, majd pedig a nyári szünetben táborozásra, kirándulásokra fordítják a rendelkezésre álló pénzt, úgy hogy az abban részt vevő gyerekek szüleit semmilyen hozzájárulás nem terheli. Az igazgató elmondta, az elnyert pénzből lehetőség nyílik pedagógus továbbképzésre, sőt a páylázati összeg 15 százalékának erejéig eszközbeszerzésre is.
Farkas Zsuzsanna, a Varga Tamás Általános Iskola igazgatója elmondása szerint a diákoknak többek között nyelvi táborokat, szerveznek, mikroszkópokat, fényképezőgépeket, kerékpárokat vásárolnak.
Szintén hasonló programokban gondolkodik a Mindszenti Általános Iskola is. Szedlák Renáta, az iskola igazgatója arról is beszélt, hogy a szülőket bevonva családi napot, bakancstúrát terveznek, és az informatikai szakkörben is gondolkodnak.
Elfoglaltsága miatt Vágó János, a Péczely igazgatója nem volt jelen a sajtótájékoztatón. A Vásárhelyi Hírek megkeresésére néhány nappal ezelőtt elmondta, a 40 millióból hangszeres kurzusokat, képzőművészeti, néptánc és színjátszó táborokat szeretnének szervezni. Hatmillió forint erejéig van lehetőség úgynevezett kis értékű - 200 ezer forint alatti - a művészeti oktatást elősegítő eszközök, hangszerek vásárlására is. Külön kiemelte, hogy a pályázati pénzből az iskolában tanuló növendékeket koncertekre, színházba vihetik, élményekkel erősítve a művészet szeretetét.
Mint elhangzott a nyertes pályázat legfőbb célja a magasabb színvonalú oktatás érdekében a pedagógusok szakmai fejlődésének elősegítése továbbképzések megvalósításával, az idegen nyelvek, az informatika, valamint a közlekedési ismeretek oktatásának fejlesztése, hátrányos helyzetű gyermekek felzárkózásának elősegítése, a környezeti nevelést, környezettudatos magatartást megcélzó tanórán kívüli tevékenységek megerősítése, a diákok egészséges életmódra nevelése, egészségtudatos, szemléletformáló iskolai nevelés elterjesztését megcélzó tanórán kívüli tevékenységek ösztönzése.