SportSikeres debütálás az Európa Bajnokságon

2012. május 29., kedd

„Először neveztünk be testépítő és fizikum sportversenybe, méghozzá rögtön egy Európa-bajnokságba és óriási meglepetés és öröm volt, hogy négy dobogós helyezést értünk el” mondta a Vásárhelyi Híreknek Miklós Melinda edző.

Május 26-án Tökölön, a Városi Sportcsarnokban rendezték a FIT-KID II. osztály egyéni
és csoportos Grand Prix versenyét. Délelőtt az egyéni, délután a csoportos versenyek zajlottak, amelyeken a Hód-Fitness SE versenyzői 2 arany- és 1 ezüstérmes helyezést értek el.

Gál Bea: I. hely

Szintén május 26-án volt Temesváron, a Sala Olimpia Sportcsarnokban, a III. WBPF Testépítő, Fitness és Model Phisique Európa bajnokság.
Erre a versenyre  a vásárhelyi Hód Fitness SE junior sportolói neveztek és a Fitness Physique és Model Physique kategóriában 4 vásárhelyi lány: Bán Vivien, Nagy Viktória,Tóth Jennifer, Kosztolányi Anna, 2 arany- és 2 ezüst érmet, illetve további remek helyezéseket szerzett.

„Először neveztünk be testépítő és fizikum sportversenybe, méghozzá rögtön egy Európa-bajnokságba és óriási meglepetés és öröm volt, hogy négy dobogós helyezést értünk el” mondta a Vásárhelyi Híreknek Miklós Melinda edző. Örömmel számolt be arról is, hogy a két dobogós vásárhelyi lány a World Bodybuilding and Physique Sports Szövetségtől meghívást kapott a 2012. június 9-10-én megrendezésre kerülő I. WBPF Világkupa versenyeire, amelynek rendezési jogát Magyarország nyerte el.

A verseny tétje óriási, hiszen a győztesek kvalifikálják magukat az egyhetes "Sport Festival Extravaganza" keretében megrendezésre kerülő IV. WBPF Világbajnokságra, ami 2012 októberében Szingapúrban lesz.

A Vásárhelyi Hírek kérdésére Miklós Melinda edző, aki maga is Fitness Európa bajnok elmondta, a Fitness Phisique kategóriában másfél perces gyakorlatot kell bemutatni, amikor a bírók fele-fele arányban pontozzák a koreográfiát, technikát, illetve a test kidolgozottságát, annak összhatását. Ellentétben a Model Phisique kategóriával, ahol a versenybírák a fürdőruhában történő felvonuláson a teljes testalkatot, harmonikus kidolgozottságát, az arányosságot nézik.

VH

Adatgyűjtés applikációkon keresztül: valóban aggódnunk kell?

A telefonos alkalmazások felhasználói viselkedést követő algoritmusai még mindig kevésbé ismert területnek számítanak.
Majális 2024

Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.
Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek

Gerendáson rendezte meg a Spárta Taekwon-do Klub a VII. Fehér Kupa és VII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt. Eredményekkel.
Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés

35 országból érkeztek vendégek és érdeklődők, hogy megnézzék a 31. kiállítást, amit a három nap alatt 54 028-an kerestek fel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Lucien Hervé kiállítás Zürichben
Lucien Hervé kiállítás Zürichben A kiállításon az Elkán László néven, Hódmezővásárhelyen született fotográfus életművéből már ismert és korábban be nem mutatott fényképek láthatók.

Vásárhelyen járt a honvédelmi miniszter
Vásárhelyen járt a honvédelmi miniszter A kadétiskola a dél-magyarországi régió egyik kiemelt katonai nevelő-oktató intézménye lesz. A tervek szerint a 2026-27-es tanévben indulhat el.

A mártélyi tájat és az ott megélt közösségi élményeket megörökítő művek tárlata
A mártélyi tájat és az ott megélt közösségi élményeket megörökítő művek tárlata Mindössze két hétig látható a május 11-én megnyílt Mártélyi Képzőművészeti Alkotótábor idei beszámoló kiállítása.

Elhunyt Vásárhely mecénása
Elhunyt Vásárhely mecénása 1998-ban vásárhelyi születésű férje halála után költözött a városba, amelyet második szülőföldjének telkintett. Életének 88. évében tért örök nyugalomra.

Az 5. helyen végzett a Kosársuli
Az 5. helyen végzett a Kosársuli Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.

4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul
4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul Május 6-án kisorsolta a Helyi Választási Bizottság a június 9-i hódmezővásárhelyi helyhatósági választások szavazólapjain a sorrendet.