Kultúra, oktatásSiker és karrier egy helyen

2016. március 17., csütörtök
 
Siker és karrier egy helyen

A régió legnagyobb álláskeresési fórumával indítja a tavaszt a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Karrier Irodája március 23-án: idén csaknem 60 kiállító várja az egyetem hallgatóit, diplomásait és minden érdeklődőt, aki személyesen szeretne találkozni az egyetem nyitott pozíciókat kínáló partnereivel.

 

 

 

 

 

A felkészülést a Karrier Iroda egyéni foglalkozásokkal és vezető HR-szakemberek előadásaival segíti az állásbörze napján, de pályaorientációs és önéletrajz tanácsadásai egész évben elérhetők a hallgatók számára.

 

A József Attila Tanulmányi és Információs Központban március 23-án a legjelentősebb helyi, regionális és országos cégek, munkaerő-közvetítők és civil szervezetek várják gyakornoki pozíciókkal, frissdiplomás programokkal és szakmai tapasztalatot igénylő ajánlatokkal a látogatókat. A rendezvény számos új kiállítóval bővül idén tavasszal; a biztosítási piac, az egészségügyi szektor és egy nagykereskedelmi lánc is várja jövőbeli kollégáit a standoknál.

 

Az állásbörze visszatérő vendége lesz többek között a Bonafarm Csoport, a GE és az ERICSSON, de a jelentkezők leadhatják önéletrajzukat az ExxonMobil, a TATA Consultancy Services, az Unilever Magyarország Kft. vagy éppen a Morgan Stanley és az NNG Kft. képviselőinek is. A továbbtanulni vágyók az SZTE Mesterképzések standjánál tájékozódhatnak lehetőségeikről, a rendezvény kísérőprogramjai között pedig ismét várja a nagy sikerű Szépségsarok és CV-fotózás a tökéletes önéletrajzra vágyókat.

 

Az állásbörze valójában már március 21-én kezdetét veszi: a Felkészítő Napok programjai próbainterjúkkal, egyéni tanácsadásokkal nyújtanak segítséget a sikeres álláskereséshez, a rendezvény napjának előadásai pedig egy-egy kapcsolódó témát járnak körbe. Az érdeklődők megtudhatják, hogy milyen fórumokon érdemes ajánlatokat keresgélniük, hogy az AC-k és kompetenciatesztek milyen információkkal szolgálnak a HR-szakemberek számára, illetve nyílt próbainterjúk segítségével megtanulhatják elkerülni a leggyakoribb hibákat. Egy különleges előadás keretében az is kiderül, hogyan uralható a kommunikáció azon 65 százaléka, melyet csupán a testbeszéd fejez ki. Az Állásbörze és az aznapi kísérő előadások bárki számára regisztráció nélkül látogathatók.

 

Az egyetemi évek végéhez közeledve a legtöbben tele vannak lendülettel és ötletekkel, sokan kacérkodnak saját vállalkozás indításának gondolatával, miközben nemzetközi tapasztalatot is szívesen szereznének. Mindkét esetben sok lehetőséggel és értékes kapcsolatokkal gazdagodhatnak, de éppen ennyi buktatóval is szembe találhatják magukat. A Colibri Pályakezdő MeetUp meghívott vendégei nem csupán a nagyvállalatoknál és vállalkozásukban eltöltött éveikről mesélnek, hiszen többen közülük „multi karriert” követően kezdték el saját útjukat járni.

 

Az SZTE Tavaszi Állásbörzét 2016. március 23-án, szerdán 9 és 17 óra között rendezik meg az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban (Szeged, Ady tér 10.).

 

Olvassa el ezt is!

Hozzáértő tárgyalópartnereket követelnek

Hozzáértő tárgyalópartnereket követelnek

Lázár János Miniszterelnökséget irányító minisztert is elfogadnák tárgyalópaertnernek, és olyan szakértőt, egy kormánydelegáltat, aki ért a közoktatáshoz. 
A HLKC a tabella élén

A HLKC a tabella élén

Az NBII Felnőtt Női Kézilabda Bajnokság fordulóján közel 400 néző előtt, nagyszerű hangulatban, remek vásárhelyi játékkal a két csapat helyet cserélt a tabellán.

Szóváltás késeléssel

Szóváltás késeléssel

Egy szóváltást követően megszúrta hozzátartozóit egy szerb férfi egy pékségben június 30-án, egyikük életveszélyesen megsérült.
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával

Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával

A fennállásának 50. évfordulója alkalmából, 2015-ben a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Hódmezővásárhelyen.
 

És ezt már olvasta?

Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 28. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Több, mint 40 előadó
Több, mint 40 előadó Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.
 
Ulmi találkozó
Ulmi találkozó Az 1992 óta Hódmezővásárhely testvérvárosába, az ott rendezett 14. Nemzetközi Duna Fesztiválra kiutazott Márky-Zay Péter polgármester.
 
Irány Hong Kong
Irány Hong Kong A világbajnokságra utazó magyar válogatott tagja lett a hódmezővásárhelyi Papp Jázmin, akinek Magyary Ágnes volt az edzője .
 
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak A díj olyan képzőművészeknek adható, akik munkásságukkal hozzájárultak a város kulturális életének gazdagításához, művészi hagyományainak továbbviteléhez.