KözéletSemmelweis-napi jutalmazások

2015. június 26., péntek
 
Semmelweis-napi jutalmazások

A két kórház 46 egészségügyi munkatársát  jutalmazták a Semmelweis-napi ünnepségen. Közülük 15-en a hódmezővásárhelyi Kórház dolgozói.

 

 


 

Június 25-én a makói Koronában tartotta idei Semmelweis-napi ünnepségét a Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ két intézményének vezetői és dolgozói.

 

- Azokat ünnepeljük, azoknak mond köszönetet, akiknek lelkiismeretes munkája és kiemelkedő teljesítménye széles körben visszhangzik az egészségügyben itt a városunkban és Hódmezővásárhelyen- mondta többek között Farkas Éva Erzsébet Makó polgármestere. Köszöntőjében utalt arra is, hogy a meg kell becsülni a kórházi dolgozók helytállását, függetlenül a felszereltségtől, az anyagiaktól.

 

A ünnepségen 46 egészségügyi dolgozót jutalmaztak, közülük 15-en a hódmezővásárhelyi Erzsébet Kórház dolgozói.

 

Olvassa el ezt is!

Kié a dohány?

Kié a dohány?

Jócskán megnövelheti Hódmezővásárhely helyiadó-bevételét, az az ország összes trafikját dohányáruval ellátó vállalkozás, amelyet a napokban az Erzsébeti úti telephelyre jegyeztek be.
A vásárhelyi katonazenészek fesztiváloznak

A vásárhelyi katonazenészek fesztiváloznak

Vásárhely ünnepnapjainak és zenei rendezvényeinek elmaradhatatlan zenekara idén is ott lesz a Nemzetközi Katonazenekari Fesztiválon
Bölcsödék, óvodák fejlesztése

Bölcsödék, óvodák fejlesztése

Két helyszínen több, mint 40 millió forintos beruházás zárult az Önkormányzati fenntartású bölcsődékben. Óvodai fejlesztések is voltak a nyári szünetben.
Készül a monográfia újabb kötete

Készül a monográfia újabb kötete

A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 42. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

 
A végére nem meredt energia
A végére nem meredt energia Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Mindenszentek és halottak napja
Mindenszentek és halottak napja Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
 
Jókai Mór és Vásárhely
Jókai Mór és Vásárhely Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
 
A zongorák királya a Péczelyben
A zongorák királya a Péczelyben Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
 
Rádió 1 Vásárhelyen is
Rádió 1 Vásárhelyen is A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.