Kék hírekRomboltak a migránsok

2015. október 26., hétfő
 
Romboltak a migránsok

Vásárhelytől légvonalban 20 kilométerre található Nagyfán október 23-án egész nap kemény helyzet volt

 

 

 

 

 

Igen ritkán, sőt talán először történt komoly - rombolással járó - fogolyzendülés Magyarországon. A Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn elmondta, fogolyzendülés minősített esete miatt indult eljárás tíz migráns ellen, az ügyészség kezdeményezte az előzetes letartóztatásukat.

Szanka Ferenc elmondta, a tiltott határátlépés szabálysértés miatt idegenrendészeti őrizetben lévő vagy a határzár tiltott átlépésének bűntette miatt elítélt, és kiutasításra váró migránsok pénteken eltorlaszolták zárkáik ajtaját a nagyfai ideiglenes befogadóállomáson. Az egész nap tartó erőszakos cselekmények során a fogvatartottak tönkretették a zárkák fűtését, és csak estére sikerült meggyőzni őket arról, hogy nyissák meg a helyiségeket.

 

A zendülés azonosított kezdeményezői - hét iraki, két szír és egy szerb állampolgár - ellen büntetőeljárás indult, a Csongrád Megyei Főügyészség kezdeményezte az előzetes letartóztatásukat - tudatta a csoportvezető ügyész.

 
 
VH-CSMF
 

Olvassa el ezt is!

Hat utassal elszállt egy autó

Hat utassal elszállt egy autó

Egy halott, négy sérült. A megalapozott gyanú szerint a sofőr járművét alkoholtól befolyásolt és kábítószertől bódult állapotban vezette. Videóval!
Indiai guru járt Vásárhelyen

Indiai guru járt Vásárhelyen

Megérkezésekor a helyi és távoli településekről, sőt külföldről érkezett hívei, látható ájtatossággal, átszellemültséggel, fogadták a méltóságteljes mestert. Képekkel!
A Kosársuli maradt a 8. helyen

A Kosársuli maradt a 8. helyen

A közvetlen élmezőnyhöz tartozó Százhalombatta vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 17. fordulójában. 
Stars Of Hope sikerek

Stars Of Hope sikerek

Március 16-án a Ritmuscsapatok Országos Táncversenyét rendezték Dabason az OBO arénában. A 2025-ös versenyév második állomásán  is indultak a vásárhelyi táncosok.
 

És ezt már olvasta?

Tóth Csaba váltja Horváth Zoltánt a HFC élén
Tóth Csaba váltja Horváth Zoltánt a HFC élén A Hódmezővásárhelyi FC tisztújító közgyűlést tartott, ahol új elnököt és új, kibővített elnökséget választott a tagság. 
 
Idén ketten kaptak Signum Urbis Honorantis kitüntetést
Idén ketten kaptak Signum Urbis Honorantis kitüntetést Idén is két Signum Urbis Honorantis elismerést adományoztak március 15-én, az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából a díszközgyűlésen.
 
Ismét kitüntették Kószó Pétert
Ismét kitüntették Kószó Pétert Kiemelkedő karitatív és szociális segítő munkáját, továbbá a hazai közéletben végzett példamutató és a Kárpát-medencei magyarság összetartozását erősítő tevékenységét ismerték el.
 
Hézső Ferenc lett Vásárhely díszpolgára
Hézső Ferenc lett Vásárhely díszpolgára

A mai napig a város kulturális és művészeti életének aktív szereplőjeként a Közgyűlés határozata értelmében Hódmezővásárhely díszpolgára címet vehetett át. 

 
Hódmezővásárhely kitüntetettjei 2025
Hódmezővásárhely kitüntetettjei 2025 A Közgyűlés határozata értelmében PRU URBE kitüntetésben hárman részesültek a város polgárainak érdekében végzett kulturális  tevékenysége elismeréseként.
 
Kossuth-kifli kávézó
Kossuth-kifli kávézó Az eredetileg már decemberre tervezett névadót azért kellett elhalasztani, mert a hatóság 3 hónap alatt sem tudta eldönteni a helyben sütés engedélyézését.
 
A rutinosabb Budafok nyert
A rutinosabb Budafok nyert Március 14-én este a Budafok vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 19. fordulójában.