SportRisztov Éva a hónap végén kezd

2013. szeptember 4., szerda
 
Risztov Éva a hónap végén kezd

Debrecenben úgy gondolják, hogy Risztov Évának olyan új edzőt kell találniuk, aki pályafutása hátralévő esztendeiben ideális és remélhetőleg végső megoldást jelent a számára.

 

 

 

 

„Háromórás beszélgetésen vagyunk túl Évával, egy olyan őszinte oknyomozáson, amely a London óta történtek egyetlen mozzanatát sem próbálta elkendőzni. Többek között azt sem, hogy a hősiesen küzdő és a hosszú menetelésben kifáradó olimpiai bajnoknőnek London után hosszabb szabadságra kellett volna mennie. Maga ismerte el, hogy lelkileg nem igazán volt felkészülve pályafutása legnagyobb diadalának a feldolgozására: a nagy ünneplésre, a kitüntetésekre, a sok-sok meghívásra, legkevésbé pedig arra az új életvitelre, ami a hírességek, az úgynevezett „celebek” mindennapjait jellemzi.”

Így összegezte augusztus közepén, a nagyon tanulságos találkozón elhangzottakat Orendi Mihály, a Risztov Évát is foglalkoztató Debreceni Sportcentrum igazgatója, aki a Telekom Sporthír Szolgálat munkatársának nyilatkozva azt is gyorsan leszögezte, hogy Debrecen első női olimpiai bajnoka a 2015. évi kazanyi világbajnokságig mindenképpen versenyben szeretne maradni a világ legjobbjaival.

 

Risztov Éva a barcelonai világbajnokság 10 kilométeres nyílt vízi versenyében a 9. helyen ért a célba, és ugyancsak kilencedik lett a váltóban. Nincs olyan mérőeszköz, de különleges képességekkel megáldott szakember sem, aki megállapíthatná, hogy a londoni siker megismétlődésének elmaradásában vajon szerepet játszott-e – közvetlenül a barcelonai VB előtt – Risztov váratlan „hazaköltözése”. Az a nap, amikor elhagyta a válogatottak hódmezővásárhelyi edzőtáborát, ott pedig Széles Sándort. A felkészülés utolsó, már debreceni szakaszába így tagadhatatlanul rögtönzött elemek keveredtek.

„ A magyar nyílt vízi úszás jelenlegi szervezettsége valahogy úgy fest, mint amikor a szekér megelőzi a lovat. Van ugyebár egy olimpiai bajnokunk és vele együtt egy olyan teljesítményünk, ami a csúcsok csúcsa, de a nyílt vízi úszósportnak ennek ellenére még nincs meg idehaza a speciális felkészülési- és versenyrendszere, a szakág legjobbjai, akiket magányos farkasoknak is nevezhetnék, nem vesznek részt központi edzőtáborokban, ráadásul a szövetség költségvetésében nem található olyan tétel, amelyet dedikáltan ennek a versenyformának a felvirágoztatására és eredményes működtetésére lehetne felhasználni. Erre a gondra már a Magyar Úszó Szövetség februári ülésén igyekeztem felhívni a figyelmet, megnyugtató változás azonban egyelőre nem következett be.” – folytatta Orendi, úgy is, mint a szövetség egyik alelnöke.

Orendi Mihály elmondása szerint úgy búcsúzott Risztovtól, hogy októberig csak az aktív pihenés edzéstervét kell teljesítenie.

 

Olvassa el ezt is!

Új fenntartóval az agráriumra koncentrálva

Új fenntartóval az agráriumra koncentrálva

Az országos tanévnyitón elhangzottak alapján nem lesz változás a vásárhelyi Gregus Máté Szakképző Iskolában az eddig évek óta kialakult szakmai képzések struktúrájában.
Jelöljünk vásárhelyi orvosnőt, pedagógust vagy egészségügyi szakdolgozót

Jelöljünk vásárhelyi orvosnőt, pedagógust vagy egészségügyi szakdolgozót

Harmadik alkalommal kapcsolódik be a Vásárhelyi Hírek a Richter Aranyanyu Díj átadásába, amellyel egészségügyben és pedagógusként dolgozó nők munkáját ismerik el. Képekkel!
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben

Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben

Megöléssel fenyegette volt élettársát, illetve egy csákánnyal megsebesítette a nő egyik ismerősét.
 

És ezt már olvasta?

A Wenckheim kastély ügy - epilógus
A Wenckheim kastély ügy - epilógus A pályázat támogatást kapott, így a kastély teljes fenntartása Békés vármegye kezébe került. Közel egymillárd lesz a további felújításra.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 45. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban
Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban Minden eddiginél nagyszabásúbb koncepcióval tér vissza 2026-ban Magyarország legnagyobb retro fesztiválja. Kezdődik a bérletárusítás.
 
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére Másfél hónap után ismét hazai pályán játszott bajnokit a Vásárhelyi Kosársuli, és zsinórban négy elveszített mérkőzést követően újra nyerni tudott.
 
Árakat emel az önkormányzat
Árakat emel az önkormányzat

A kormányzati elvonások és inflációs terhek miatt, illetve az új, költségnövelő állami előírásokra és adminisztratív terhekre való tekintettel.

 
Idén is jön a város Mikulása
Idén is jön a város Mikulása Hódmezővásárhely Önkormányzata a tavalyi évhez hasonló összegben idén is hozzájárult a városi fenntartású óvodák játékvásárlásához.
 
Már csak a 10. helyen a Kosársuli
Már csak a 10. helyen a Kosársuli A visszatérő Borbáth Balázs ponterős játéka ellenére 90-81-re kikaptak a csabaiaktól, akik így a Hepp-kupa után ismét győzelmet ünnepelhettek a Kosársuli ellen.