


























































































Egy hatalmas tortával ünnepelte a Múzeumok éjszakáján megnyitásának tízedik évfordulóját az Emlékpont. A programok este hat órakor kezdődött sorozatát mintegy félezren keresték fel a vásárhelyi közgyűjteményben.
Fotók: Emlékpont
A Mása és a medve című animációs sorozat főszereplő kislányára legjobban hasonlító gyermek megtalálásának elősegítésére rendelkezésre állt a címszereplő ruhája is, amelyet sok kislány öltött magára, s amelyben számos fénykép készült – elsősorban közösen a nagy plüssmedvével. A zsűri végül is az éppen a Múzeumok éjszakája napján a negyedik születésnapját ünneplő Bíró Zoét találta a Másához leginkább hasonlítónak, így ő nyerte el a nagy doboz bonbont és vihette haza a játékmackót is.
Az intézmény udvarán az est során piros pöttyös napszemüvegben és szintén piros pöttyös fejpánttal fotózkodhattak a látogatók az 1972-ben készül Moszkviccsal, míg a teraszon a régi motorok várták az antik benzinmasinák barátait.
Este nyolc órakor érkezett meg az Emlékpont háromszáz szeletes születésnapi tortája. A közgyűjtemény megalakulásának tízedik évfordulója alkalmából Miklós Péter intézményvezető kiemelte: a város akkori döntésével az ország vidéki városaiban máig egyedülálló módon hozta létre a település múltját feldolgozó kiállítást is bemutató intézményt, amely a tudományos kutatás mellett számos előadással, konferenciával és időszaki kiállítással ismerteteti meg látogatót a történelemmel.
Az est zárásaként Pleskonics András, azaz Dr. Rock válogatott az ötvenestől a nyolcvanas évek hazai és nemzetközi slágereiből. A Száguldás, Moszkvics, szerelem című előadás külön hangsúlyt fektetett a közlekedésre, miközben párhuzamba állította a ma már történelminek számító korszakban a vasfüggönyön innen és túl a rádióban és a rendezvényeken játszott zenéket.
Az Emlékpont tortáját a Marcipán cukrászda készítette el, az udvaron bemutatott Moszkvicsot annak tulajdonosa, Marosi Andrea bocsátotta az intézmény rendelkezésére, míg a kiállított motorok gazdái Bujáki Frigyes, Bálint Alfréd és Marosi György voltak.