
Az eddigi információk szerint, a Felvi listája szerint is, csak egyetlen szak, a turizmus-vendéglátás nappali szak indul (280 pont) a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola hódmezővásárhelyi kihelyezett tagozatán.
Az egyik legnépszerűbb hazai főiskola budapesti anyaintézményébe idén 5518 hazai és külföldi diák jelentkezett, tájékoztatta a Vásárhelyi Híreket a BKF marketing irodája. A felvételizők száma összesen 12%-kal nőtt a tavalyi évhez képest, a BKF ezzel továbbra is a legnépszerűbb magánintézmény.
Ezt a dinamizmust szimbolizálta a 2011-ben nagy csinnadrattával indított vásárhelyi tagintézmény, amelyet az első évben 126-an jelöltek első helyen. Közülük alig a fele nyert felvételt és a nagy várakozást megelőző fotográfus, kézműves szak és a felsőfokú szakképzések (ma már felsőoktatási szakképzések) egyike sem indult el.
Mint ismeretes a Hódmezővásárhelyi Önkormányzat ingyenes használatba adott és a BKF-el felesben - 500 millió forintért - felújított Városház utcai volt SZTK két emeletén létesült a kihelyezett tagozat.
Hódmezővásárhely másik felsőoktatási intézményébe, a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára mezőgazdasági mérnöki szakra államilag finanszírozott formában 280 pont, a vadgazda mérnöki szakra 282 pont a minimum. Továbbá, indul hat felsőoktatási szakképzés - köztük a most igen nagy érdeklődéssel kísért környezetgazdálkodási agrármérnök, illetve kertészmérnök szakképzés - amelyekre 240 és 252 pont között van a ponthatár.
Míg 2014-ben a Karra összesen 320-an, idén - az áprilisi adatok szerint - 379-en jelentkeztek. Legnagyobb részük állami finanszírozású képzést szeretne.
A hódmezővásárhelyi Mezőgazdasági Karnak a régiós szakemberképzésben eddig is jelentős szerepe volt, de különösen felértékelődött azzal, hogy a kormány, illetve az EU többféle módon ösztönzi a fiatal, képzett gazdálkodókat.
Ugyanakkor figyelmet érdemel, (és erről a Vásárhelyi Hírekben is írtunk) hogy az EMMI Felsőoktatási Államtitkársága által kiadott 'Fokozatváltás a felsőoktatásban' című stratégiai terv szerint az országban létre akarnak hozni több agrárcentrumot, amely az alaptól a doktori képzésig biztosítja az agrár-felsőoktatás teljes palettáját. A stratégiai koncepcióban 2-3 agrárcentrum kialakítása olvasható. Az utóbbi hónapokban azonban Dr. Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár több előadásában és beszédében következetesen már 4 agrárképzési központról beszélt. Nem kizárt, hogy éppen a hódmezővásárhelyi Mezőgazdasági Kar lehet az egyik központ.