Kultúra, oktatásNyelvvizsga most még tét nélkül

2016. április 21., csütörtök
 
Nyelvvizsga most még tét nélkül

Március közepéig lehetett jelentkezni az angol alapfokú próbanyelvvizsgára a vásárhelyi Varga Tamás Általános Iskolában. Április 18-án 11 tanuló két és fél órás írásbeli vizsgán adott számot nyelvtudásáról, 20-án pedig a szóbeliztek.

 

 

 

 

Az Európai Tanács kidolgozott egy útmutatót a nyelvtudás szintjének egységes meghatározására Európára vonatkozólag. Ez a Közös Európai Referenciakeret, rövidítve KER. Az alapfok tekintetében ez a B1-es KER szint, más néven küszübszint, angol nevén Treshold.

 

Az iskola első alkalommal szervezett angol nyelvből alapfokú próbanyelvvizsgát a 7. és 8. osztályos tanulóknak.

A szóbeli próbanyelvvizsga vizsgabizottság előtt zajlott, amelyet két nyelvvizsgával foglalkozó vállalkozás tanára és képviselője tartott. A vizsgabizottság többi tagja Farkas Zsuzsanna igazgató, Csankiné Láda Ildikó és Rácz-Balog Renáta igazgatóhelyettesek, a kérdező-tanárok pedig Dr. Molnárné Megyeri Anikó, Magyar Nóra és Csikós Erzsébet angol szakosok voltak. 

 

A vizsgán 11 tanuló tette próbára angol nyelvtudását: Herke Flóra (7.a), Csanki Lizett (7.a), Fehérvári Mária (7.a), Hódossy Virág (7.a), Szűcs Petra (7.a), Héjja Levente (7.b), Gyermán Zsolt (7.b), Ménesi Flóra (8.a), Lakatos Imre (8.a), Kősasvári László és Hódossy Panna (8.a)

 

A vizsgázók közül többen is 60% felett teljesítettek, ami azt jelenti, hogy egy igazi nyelvvizsgára is elmerészkedhetnek.

A vizsga arra jó volt, hogy megbizonyosodjanak saját tudásukról és megismerkedjenek a vizsgarendszerrel. Arra is jó volt, hogy kipróbálták magukat a középfok előtt, amit érdemes a középiskolás évek alatt letenni, mert ha továbbtanulnak, a diploma kézhezvételének feltétele a középfokú nyelvvizsga.

A most 7. és 8. osztályosokat viszont még nem érinti az a 2014 decemberében módosított kormányrendelet felvételi eljárásra vonatkozó része, amely szerint az egyes tudományterületeken és szakokon megkövetelt emelt szintű érettségi 2016. január 1-jével, a középfokú nyelvvizsgára és a minden szakra érvényes emelt szintű érettségire vonatkozó feltétel pedig 2020. január 1-jével lesz hatályos. Vagyis minden felsőoktatásba felvételizőnek kötelező lesz 2020-tól az emelt szintű érettségi és a középfokú nyelvvizsga.

 

Olvassa el ezt is!

Nekem mást ígértél!

Nekem mást ígértél!

Diákok, tanárok, érdeklődők sokasága asszisztálásával és tevőleges közreműködésével egy legény és egy menyecske örök hűséget fogadott, amolyan parasztosan. Képekkel! 

A szakma vásárhelyi sztárjai

A szakma vásárhelyi sztárjai

Hódmezővásárhely szakképzésének országos sikereként könyvelhető el, hogy április 20-án három végzős diák ért el dobogós helyezést.
Számítógépeket nyert a Corvin

Számítógépeket nyert a Corvin

A pályázat révén élményszerű formában ismerkedhettek a jövő munkavállalói a vállalkozási és gazdasági fogalmakkal.
Programok 2025 tavasztól év végéig

Programok 2025 tavasztól év végéig

Színes és vegyes programkínálat Vásárhelyen 2025 -ben.
 

És ezt már olvasta?

Vereség a rájátszás első meccsén
Vereség a rájátszás első meccsén Az alapszakaszban 2. Tiszaújváros vendégeként kikapott ugyan a vásárhelyi csapat, de kiválóan tartotta magát. A második találkozón  kiharcolhatja az egyenlítést a párharcban.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás?
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás? A locsolkodás idején, amikor a piros tojás is gazdát cserélt, érdemes megtudnia honnan is ered ez a szokás? Na és a nyuszi mit keres itt?
 
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perc olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!
 
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában A HSZC Corvin Mátyás Technikum és Kollégium, valamint a HSZC Eötvös József Technikum több mint kétszáz tanulója ismerkedett meg a kínai autógyárral.
 
Pert nyert a város a Volánnal szemben
Pert nyert a város a Volánnal szemben A Volánbusz felperesi minőségében közel 400 millió Ft-ot követelt, amit jogerős ítéletében a Szegedi Ítélőtábla elutasított.
 
Keleti Éva szubjektív fotótárlata
Keleti Éva szubjektív fotótárlata

Keleti Éva világ életében színházi fotós volt, dokumentálta a próbák folyamatait, a bemutatók sikereit, benézett a kulisszák mögé, az öltözőkbe.