Kultúra, oktatásA szakma vásárhelyi sztárjai

2016. április 20., szerda
 
A szakma vásárhelyi sztárjai

Hódmezővásárhely szakképzés idén is országos sikereket könyvelhet el. Április 20-án a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum égisze alá tartozó Kalmár és Corvin iskola egy-egy diákja, illetve a Gregus Máté Szakképző végzőse ért el dobogós helyezést.

 

 

 

 

 

2016-ban országosan 40 szakmában hirdettek meg versenyt. A Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett megyei megmérettetésekre 33 szakmában összesen 335 tanuló jelentkezett, és  az elődöntőket követő válogatókra 17 szakma 27 tanulója jutott tovább megyénkből, közülük 13 szakmában 13 versenyző vehetett részt az  április 18-20. között rendezett a Szakma Sztár Fesztivál döntőin, Budapesten. A budapesti Hungexpo ad otthont a minden évben sokezer érdeklődőt vonzó, és hatalmas médiaérdeklődéssel kísért rendezvénynek.

 

A döntő nagyszerű Csongrád megyei sikereket hozott, mert 13 tanuló közül 9-en 5 első, 1 második és 3 harmadik helyezést értek el.

 

HSZC Corvin Mátyás Szakképző tanulója Kis Marietta pincér szakon a 3. helyen végzett. A díjátadást követően a Vásárhelyi Híreknek elmondta, a zsűri a terítést, kiemelten a menűkártyát, illetve az összhatást magasra értékelte. Gyakorlati tanára történetesen édesapja Kiss Sándor. A idén végzős diák - kérdésünkre - azt is elmondta, még nincs elképzelése hol fog elhelyezkedni, szeretne Vásárhely közelében maradni.

A munkahely keresésben, valószínű az országos harmadik helyezése nagyon jó „ajánlólevél” lesz.

Szintén remek referencia a díj, de szintén nem tudja még, hogy hol fog dolgozni Ambrus Norbert, aki az ország legjobb festő, mázoló, tapétázó szakma díjat nyert a döntőn. A HSZC Kalmár Zsigmond Szakképző diákja elmondta, egy mára egyre elterjedtebb lakásdivat, az absztrakt fala nyerte el a zsűri tetszését. Gyakorlati felkészítő tanára Kiss Molnár Péter.

 

Természetesen mindkét győztes nemcsak gyakorlatból, hanem a szakmájukhoz kapcsolódó elméleti ismeretekből is a legjobban teljesített, ahhoz, hogy 2016-ban helyük van az ország legjobb tanulói között.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Pazar eredmények a Hód Úszó tájékán

Pazar eredmények a Hód Úszó tájékán

Rendkívüli sajtótájékoztatót tartott a Hód Úszó SE. Hódmezővásárhelyi egyesületben készülő sportoló még sohasem állt ilyen közel az olimpiához.
Kockás ing, fekete ing

Kockás ing, fekete ing

A pedagógusok sztrájkbizottsága azt kezdeményezi, hogy az egész napos országos pedagógussztrájk mellett holnap délben öt percre országszerte álljon le az élet.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
Fölényes Tisza győzelem

Fölényes Tisza győzelem

Hódmezővásárhely-Mártély lakói számára a Tisza áradása mindig bajt jelentett, tegnap este a Kossuth téren viszont ezt az "áradást" ovációval fogadták.
 

És ezt már olvasta?

24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse
24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse Április 10-én és 14-én a Nemzeti Választási Bizottság egyhangúlag megszavazta a kétszer 1 millió 614 ezer forintos bírságot a Facebook-oldalakon megjelent véleményei miatt.
 
Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert
Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert Márki-Zay Péter egy Facebook-videóban közölte, hogy a Kúria jóváhagyta a Nemzeti Választási Bizottság (NVI) bírságát. Szeretné ha gyűjtéssel segítenék a bírság kifizetését.
 
24 órán át mérik a gyorshajtást
24 órán át mérik a gyorshajtást Magyar Rendőrség is Speedmarathont tart április 15-én reggel 6 órától és április 16-án reggel 6 óráig. Lista a Vásárhely és környéki helyszínekről.
 
Jogerős ítélet a vásárhelyi gyilkossági kísérlet ügyében
Jogerős ítélet a vásárhelyi gyilkossági kísérlet ügyében Jogerősen tizennégy év fegyházbüntetésre ítélt a Szegedi Ítélőtábla egy férfit, aki két felnőttet és egy gyereket próbált meggyilkolni egy hódmezővásárhelyi tanyán.
 
Idén nincs akadálya a kiállítás megrendezésének
Idén nincs akadálya a kiállítás megrendezésének A kiállítás - amely tavaly a ragadós száj- és körömfájás járvány miatt elmaradt - az állategészségügyi hatóságtól megkapta a valamennyi szükséges engedélyt.
 
Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott
Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott 88 éves korában elhunyt Lelkes István festőművész-tanár. Nemcsak Vásárhelyen, az országban is az utolsó polihisztorok egyike volt – bár ő nem ezt vallotta.
 
Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről
Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről Cigány történetekről nyílik kiállítás a Tornyai János Múzeumban. A  Néprajzi Múzeum által készített vándorkiállítás május 3-ig látogatható.