
A magyar partneriskola, a Németh László Gimnázium, Általános Iskola és még négy ország diákjai vesznek részt az Európa határok nélkül címet viselő, a nemzetek és kultúrák együttélésével foglalkozó projektben.
Ennek részeként Hódmezővásárhelyen a csoport csütörtök délután meglátogatta az Emlékpont kiállítását, amelyet Nagy Gyöngyi, a közgyűjtemény történésze mutatott be.
Az Erasmus égisze alatt futó projektben a vásárhelyi gimnázium mellett, egy marosvásárhelyi, egy francia és egy lengyel középiskola vesz részt a németországi Mettlach városában működő Gemeineschaftsschule koordinálásával. A hódmezővásárhelyi látogatáson minden országból két tanárt és négy diákot lát vendégül a Németh László Gimnázium, Általános Iskola.
A magyarországi program során látogatást tesznek még a diákok a vásárhelyi városházán és megismerik Szeged látnivalóit is. Voltak Kelebián is, ahol megnézték az ország határán létesült kerítést és előadásokat hallgattak meg az magyar határvédelem működéséről és a migráció folyamatáról.
A projektben a vásárhelyi gimnázium mellett, egy marosvásárhelyi, egy francia és egy lengyel középiskola vesz részt a németországi Mettlach városában működő Gemeineschaftsschule koordinálásával. A hódmezővásárhelyi látogatáson minden országból két tanárt és négy diákot lát vendégül a Németh László Gimnázium, Általános Iskola.
A magyarországi program során látogatást tesznek még a diákok a vásárhelyi városházán és megismerik Szeged látnivalóit is. Az együttműködés további találkozásain Németországban arról szereznek tapasztalatokat a tanulók, hogy ott hogyan bánnak a migránsokkal, hogyan történik ott az integráció és egy befogadó tábort is felkeresnek, Lengyelországban a különböző népek együttélését tanulmányozzák majd, Marosvásárhelyen a zenére, mint a népek közötti kapocsra fókuszálnak, míg a projekt utolsó állomásán, Franciaországban a program három éve alatt gyűjtött tapasztalatokat egy konferencián és egy nagyszabású kiállítás formájában összegzik.
Az együttműködés további találkozásain Németországban arról szereznek tapasztalatokat a tanulók, hogy ott hogyan bánnak a migránsokkal, hogyan történik ott az integráció és egy befogadó tábort is felkeresnek, Lengyelországban a különböző népek együttélését tanulmányozzák majd, Marosvásárhelyen a zenére, mint a népek közötti kapocsra fókuszálnak, míg a projekt utolsó állomásán, Franciaországban a program három éve alatt gyűjtött tapasztalatokat egy konferencián és egy nagyszabású kiállítás formájában összegzik.