GazdaságNem kell a génmódosított

2013. november 19., kedd
 
Nem kell a génmódosított

November 20-án a GMO-mentes mezőgazdaságról tartanak előadásokat a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.

 

 

 

 

Budai Gyula a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára október 30-án, Apagyon indította útjára az agrártárca „Roadshow a GMO-mentes mezőgazdaságért” elnevezésű rendezvénysorozatát, amelynek nyolc helyszíne közül az egyik Hódmezővásárhely.

 

November 20-án 14 órától a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban a Roadshow keretében tart előadást Prof. Bardócz Zsuzsa, a táplálkozástudomáy nyugalmazott professzora, a vidékfejlesztési miniszter GMO tanácsadója, Fidrich Róbert, a Magyar Természetvédők Szövetsége programfelelőse és Andorkó Rita, a Vidékfejlesztési Minisztérium GMO szakértője. 


Hazánk kiemelten fontos stratégiai célja a magyar mezőgazdaság GMO-mentes státuszának megőrzése. Magyarország elsők között mondott nemet a génmódosított növények köztermesztésbe vonására, és emellett kitart a jövőben is. A GMO-mentesség fenntartása nemzeti érdek. Az Alaptörvény is rögzíti, hogy mindenkinek joga van a testi és lelki egészséghez, melynek érvényesülését Magyarország többek között a mezőgazdaság GMO-mentességének biztosításával segíti elő.


A szaktárca nagy hangsúlyt fektet a GMO-kal kapcsolatos szemléletformálásra. A Vidékfejlesztési Minisztérium a www.gmoterkep.hu internetes címen egy úgynevezett GMO térképet is elindított nemrég. Az online, interaktív kiadvány valós eseteken, igaz történeteken keresztül mutatja be a mezőgazdasági géntechnológia hatásait.
A genetikailag módosított szervezetek (GMO-k) olyan szervezetek, amelyekben a genetikai örökítőanyagot (DNS) a géntechnológia molekuláris módszereivel a természetben elő nem forduló módon változtatták meg.

 

Olvassa el ezt is!

Konvektor keringő

Konvektor keringő

Országos hullámokat gerjesztett a Molnár Lászlóné önkormányzati képviselő előterjesztése: Erkölcsi bizonyítvány erősítené a szociális lakáskérelmet.
Sok segítő kéz játszóteret alkotott

Sok segítő kéz játszóteret alkotott

Jókedélyű nyári estéket, családi napokat, kemencében sülő finomságokkal gazdagított vidám mártélyi társasági életet vizionált a tegnapi közösségi játszótér átadására sütött illatos pite. Képekkel!
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat

600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat

A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.
Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is

Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is

Az 1943. évi szovjet támadás évfordulóján január 12-én koszorúzás volt a Hősök terén álló második világháborús emlékműnél.

 

És ezt már olvasta?

A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 3. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.