Kultúra, oktatásMúzeumok éjszakája - Sokszínű programok Csongrád megyében

2019. június 20., csütörtök
 
Múzeumok éjszakája - Sokszínű programok Csongrád megyében

Sokszínű programokkal várják az érdeklődőket az év egyik legrövidebb éjszakáján a Csongrád megyei múzeumok: Szegeden izgalmas detektív játékot rendeznek, Hódmezővásárhelyen Tornyai János élete és művészete a rendezvény fő témája, Szentesen a magyar űrutazásról nyílik kiállítás, Makón a magyarországi fehérhímzéseket mutatják be.

 

 

 

 

Szegeden a Móra Ferenc Múzeum felújítása miatt idén a Fekete ház, a Klauzál téri Interaktív élménytér és a Kass Galéria lesz a programok központja. A Fekete házban a folyamatos tárlatvezetéseken kívül egy izgalmas detektív játékot is kiválthatnak a látogatók: csapatban dolgozva kell egy bűntényt felderíteniük. A nyomok Szeged belvárosának különböző pontjain vezetnek keresztül, míg a játékosok végül eljutnak a megoldáshoz.

A Kass Galériában tárlatvezetéseket tartanak, valamint a Kass-Biblia-Szentek kiállítás kapcsán képes vagy illusztrált bibliákat várnak, melyeket összehasonlíthatnak majd a látogatók Kass János illusztrációival.

Az egyetemi füvészkertben zseblámpás kalandtúrára invitálják a vendégeket, akik a természet és a növényvilág érdekességeivel ismerkedhetnek. A Somogyi-könyvtárban az egyébként zárt külön gyűjtemények anyagából rendeznek alkalmi kiállításokat, a legkisebbek pedig 22 óráig játékos foglalkozásokon vehetnek részt.

 

 Hódmezővásárhelyen a Múzeumok éjszakája idei fő témája a százötven éve született Tornyai János élete és munkássága. A festőművészről megszerzett ismeretekről a Színlelő nevet viselő játék feladatlapján adhatnak számot a vendégek. Ezen az éjszakán Plohn József százévesnél is idősebb fényképezőgépe is életre kel az Alföldi Galériában, amellyel a látogatókról is készítenek felvételeket, s kulisszatitkokat tudhatnak meg az érdeklődők a Dilemmáról, a világ első digitális animációs filmjéről, amely Kass János gyűjteményes kiállításában látható. Az Emlékpontban a látogatók az eredeti technikával sokszorosíthatják azokat röpcédulákat, amelyeket a kommunistaellenes "sámsoni fiúk" készítettek és terjesztettek az 1950-es években.

 

Szentesen az első magyar űrutazásról és az első magyar űrhajós, Farkas Bertalan életútjáról nyílik interaktív, ismeretterjesztő kiállítás a Koszta József Múzeumban.

 

Makón a József Attila Városi Könyvtár kiállítótermében a magyarországi fehérhímzések típusairól nyílik kiállítás, a múzeumban pedig családi napot rendeznek, melyen hagyományos mesterségek fogásait is megismerhetik a látogatók.

 

 
 
VH-MTI
 

Olvassa el ezt is!

Jó híre van a világban a Szegedi Tudományegyetemnek

Jó híre van a világban a Szegedi Tudományegyetemnek

A ranglista értékelése szerint a kutatás, fejlesztés és innováció nemzetközi szinten elismert. Ebben erőteljesen részt vesz a vásárhelyi Mezőgazdasági Kar is.
Hat helyszín, huszonegy program Hódmezővásárhelyen a Múzeumok Éjszakáján

Hat helyszín, huszonegy program Hódmezővásárhelyen a Múzeumok Éjszakáján

Június 22-én, szombaton este ismét megnyílnak Hódmezővásárhely múzeumai is. Izgalmas programok élménytelivé varázsolják a Múzeumok Éjszakáját.

Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával

Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával

A fennállásának 50. évfordulója alkalmából, 2015-ben a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Hódmezővásárhelyen.
A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői

A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői

HSZC intézményeiből összesen 26 osztályban 523 tanuló fejezte be tanulmányait a 13. technikumi és a 3/11 szakképző évfolyamokon.
 

És ezt már olvasta?

Hetilap lesz a Délmagyarországból
Hetilap lesz a Délmagyarországból Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.
 
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, a nyilvánossá vált 790-es listában – 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 25. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű felülvizsgálatát, benne az 1100 milliárd forintos forgalmat folytató hódmezővásárhelyi gyökerű céget. 

 
Pláza épülhet az Aldi mellett
Pláza épülhet az Aldi mellett A beruházó egy üzletházat épít a területen, a szerződés alapján pedig a fejlesztésnek legalább 45–50 ember foglalkoztatását kell lehetővé tennie.
 
Jelentős összegből megújulhat a belváros
Jelentős összegből megújulhat a belváros A Belváros keleti részének átfogó megújítása kezdődhet meg Hódmezővásárhelyen az új, kétszintes parkolóház megépülésével az Ótemplom közelében.
 
Múzeumok éjszakája Vásárhelyen
Múzeumok éjszakája Vásárhelyen A roma jazztől az őslény-kutatáson át a porcelánöntésig a Múzeumok éjszakáján. Részletees program.