
Balog Zoltán, az emberi erőforrások miniszterétől nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából kiemelkedő képzőművészeti tevékenysége elismeréseként Munkácsy Mihály-díjat vehetett át Kéri László.
1949-ben született Budapesten, több mint harminc éve él és alkot Hódmezővásárhelyen, Kohán György utcai műterem-lakásában. Kéri László 1976-ban végzett a Magyar Képzőművészeti Főiskola festő szakán Sarkantyú Simon tanítványaként, de Sváby Lajost is mesterének tartja.
Habár a főiskolát követően nyolc évig Szentesen élt, első bemutatkozására Vásárhelyen került sor 1977-ben. Ekkor állított ki először az Őszi Tárlaton, melynek fődíját, a Tornyai-plakettet tíz esztendővel később nyerte el. Azóta is állandó résztvevője, szervezője és zsűri tagja a legjelentősebb hazai kortárs képzőművészeti seregszemlének. Erőteljes színvilágú, zaklatott, groteszk hangulatot árasztó képeinek középpontjában mindig az ember áll.
Készít pannót, és díszletet tervez. 1998-ban elismerésben részesült a szegedi Táblaképfestészeti Biennálén. A vásárhelyi Őszi Tárlatokon (1987-ben Tornyai Plakett), a szegedi Nyári Tárlaton, a békéscsabai Alföldi Tárlatokon, az egri Akvarell Biennálén számos díjat nyert.
1977-ben állított ki először. Fontosabb kiállításai: Hódmezővásárhely, Szentes, Szeged, Kaposvár, Varsó, Bécs, Franciaország, Hollandia, Csongrád, Vigadó Galéria, Budapest. A Magyar Nemzeti Galéria és a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeum őrzi alkotásait.
Humán gesztusok címmel 2015-ben önálló kiállításán az Alföldi Galériában 100 művén keresztül ismerhettük meg művészi hitvallását.