Kék hírekMértek egy teljes napon keresztül

2018. május 15., kedd
 
Mértek egy teljes napon keresztül

A lakosság javaslatainak figyelembe vételével az akció ideje alatt összesen 42 helyszínen volt sebességmérés Csongrád megyében, és 90 gyorshajtó ellen indult eljárás.

 

 

 

 

 

Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata, a TISPOL 24 órás összeurópai sebességellenőrzést – úgynevezett Speedmarathont – szervezett, melyhez Magyarország is csatlakozott. Az akció célja a sebességtúllépés veszélyességének tudatosítása és nem a szankcionálás volt.

Az előző évekhez hasonlóan a rendőrség az ellenőrzési helyek kijelölési folyamatába a lakosságot is bevonta, így Csongrád megyében összesen 42 helyszínen volt sebességmérés, ami valamennyi rendőrkapitányságot és főutat érintett.

 

Az ellenőrzés ideje alatt,  május 14-én 6 órától május 15-én 6 óráig, a rendelkezésre álló valamennyi változtatható helyű Komplex Közlekedési Ellenőrzési Pontot (vhKKEP) használták Csongrád megyében is.

A 24 óra alatt 8834 járművet ellenőriztek a rendőrök a megyében, és 90 alkalommal jelzett a mérő eszköz sebesség túllépést. Ezek közül 21 sofőrrel szemben a helyszínen megtörtént az intézkedés.

Az összehasonlítás kedvéért: Békés megyében a rendőrök 11 596 járművet ellenőriztek és 76 sebességtúllépést dokumentáltak.

 
 
VH-CSMRFK
 

Olvassa el ezt is!

A vásárhelyi egyezmény folytatása

A vásárhelyi egyezmény folytatása

A megyei jogú városok képviselőivel a nemzetközi klímavédelmi együttműködésben való részvételről tárgyalt Áder János köztársasági elnök.

Lopott kerékpárral ment lopni

Lopott kerékpárral ment lopni

Egy magyarcsanádi férfi lopni ruccant át Hódmezővásárhelyre. Az összepakolt holmit a lopott biciklijével vitte el. A vásárhelyi rendőrök hamar elkapták.
Sárgulás Vásárhelyen

Sárgulás Vásárhelyen

Május 23-án 154 végzős hallgató búcsúzott – ha nem is véglegesen – az alma matertől a Szegedi Tudományegyetem hódmezővásárhelyi Mezőgazdasági Karán.
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás

A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás

A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 

És ezt már olvasta?

Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én
Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én A Trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezéseket tartottak Hódmezővásárhelyen.
 
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.
 
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai Balatonfüreden rendezték meg a Magyar Fodrász-Kozmetikus-Körmös Egyesület és Balatonfüred Önkormányzatának közös szervezésében a 67. Magyar Bajnokságot.