Kék hírekMeglőtt kutyák a konténerben

2015. február 25., szerda
 
Meglőtt kutyák a konténerben

Egyelőre nem született még ítélet a Makói Járásbíróságon az egykori makói gyepmester, D. András ellen állatkínzás vétsége miatt indult ügyben.

 



A keddi tárgyaláson többek között azokat a fotókat és videókat is megtekintették bizonyítékként, amelyek a YouTube-on is megtalálhatók.

A delmagyar írta két éve, hogy egy helyi állatvédő, Dancsi Péter kutyatetemek fotóit tette közzé a legnépszerűbb közösségi oldalon, és olyan videót is, amelynek tanúsága szerint egy állatot még élve dobtak a nyitott udvaron elhelyezett gyűjtőkonténerbe. A kutyabarát szerint több ebet fejbe lőttek.

 

A vádirat szerint a vádlott 2012 szeptemberében és októberében legalább öt kutyát fejbe lőtt a telep udvarán. A kóbor kutyákat azonban csak elaltatni lehet, méreginjekcióval. A felvételek megtekintését követően a bíróságon D. András azt mondta, ezeket az ebeket nem ő fogta be, nem voltak a telep lakói, a konténerhez pedig bárki vihetett tetemeket, és a telepen nem volt 24 órás szolgálat. Meghallgatták az őt kihallgató egyik rendőrt, illetve egyik volt kollégáját is, két tanú azonban nem jelent meg. A bíróság elnapolta a tárgyalást.

 

Az ügy kapcsán érdemes felidézni a Vásárhelyi Hírek dokumentummriportját, amelyben hasonló ügyekre is fény derül, illetve arra is, hogy ma a kutyák magyarországi helyzetéről leginkább maguk a kutyák egykori, jelenlegi és leendő gazdái tehetnek. A cikket  elolvashatja itt:  Kutyavilág Magyarországon (dokumentumriport)

 

Olvassa el ezt is!

A 2015. évi Városi Sportnapon kitüntetettek teljes névsora

A 2015. évi Városi Sportnapon kitüntetettek teljes névsora

Február 23-án azokat a személyeket tüntették ki, akik a tavalyi évben bizonyították rátermettségüket és felkészültségüket mind a tanteremben, mint a sportpályákon. Teljes névsorral, sok képpel!
Vásárhelyi íjász siker

Vásárhelyi íjász siker

Kiskunfélegyházán 120 íjász mérte össze tudását. A nőknél az úgynevezett Modern Pusztai kategóriában Nagyhegyesi Ilona 287 ponttal bronzérmes lett. Képekkel!
Bölcsödék, óvodák fejlesztése

Bölcsödék, óvodák fejlesztése

Két helyszínen több, mint 40 millió forintos beruházás zárult az Önkormányzati fenntartású bölcsődékben. Óvodai fejlesztések is voltak a nyári szünetben.
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 42. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
A végére nem meredt energia
A végére nem meredt energia Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Mindenszentek és halottak napja
Mindenszentek és halottak napja Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
 
Jókai Mór és Vásárhely
Jókai Mór és Vásárhely Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
 
A zongorák királya a Péczelyben
A zongorák királya a Péczelyben Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
 
Rádió 1 Vásárhelyen is
Rádió 1 Vásárhelyen is A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.
 
Készül a monográfia újabb kötete
Készül a monográfia újabb kötete A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.