SportMegint egy győzelem, megint egy vereség

2019. november 9., szombat

Megint egy győzelem, megint egy vereség

Cegléden lépett pályára pénteken U20-as, valamint felnőttcsapatunk. Nem számítottunk könnyű mérkőzésekre, ám akkora kettősségre sem, mint amekkora végül jellemezte a két találkozót. A nyolcból hat negyed kiválóra sikerült, mindez egy győzelemre volt elegendő.

Fiataljaink egészen fantasztikusan kezdtek a tabella középmezőnyében helyet foglaló hazaiak ellenében, hisz kiváló helyzetkihasználással, jó triplázással és szoros védekezéssel már az első negyedben eldöntötték a találkozó sorsát, majd a 38-16-os első tíz percre a második játékrészben még egy lapáttal rápakoltak, így 79-31-es (!) vezetéssel vonulhattak szünetre. A második félidőben fokozatosan nőtt a differencia, a lefújás pillanatában pedig 133-59-et mutatott az eredményjelző. A fölényes sikerhez hozzátartozik, hogy Tóth Tamás remek rotációjának köszönhetően mind a tizenkét Kosársuli-játékos minimum tíz percet töltött a pályán, továbbá hatan jutottak tíz pont fölé (a 43-as IBM-indexet produkáló Nemanja Acimovic egymaga 33-at szórt), hárman dupla-dupláig (Kelemen Norbert, Varga Ákos és Bodócsi Benjámin). A csapat hat mérkőzést követően 5-1-es mérleggel harmadik a tabellán.

NB I/B U20 Zöld csoport, 8. forduló:

Ceglédi KE U20-Vásárhelyi Kosársuli U20 59-133 (16-38, 15-41, 14-18, 14-36)

Kosársuli: KELEMEN N. 22/6, VARGA Á. 11, Balogh 9/3, HARGITAI 17/9, ACIMOVIC 33

Csere: BODÓCSI 16/6, Kozma 2, Drávai -, Nánási 5, Bálint 6, Megyesi 10, Belovai 2

Vezetőedző: Tóth Tamás

A Sopron ellen megtört a jég a bajnoki sikerhiányt tekintve, ennek megfelelően jól kezdett felnőttcsapatunk a hét mérkőzéséből ötöt nyerő ceglédiekkel szemben. Az első negyedben koncentrált csapatjátékkal vezettünk, sőt, Hargitai triplájával a második negyed derekán hat pontnál is járt az előny. A 40-39-es félidei eredmény egyértelműen azt predesztinálta a folytatásra, hogy szoros mérkőzésen akár nyerhetünk is, ám a ceglédiek nagyon összekapták védekező és támadójátékukat, és a 23. perctől állva hagyták a Kosársulit. 46-43-ról egy 30-9-es rohammal 76-52-re változott az állás a harmadik játékrész végére, a pontatlanságok pedig nemcsak megbosszulták magukat, hanem egyben el is döntötték a találkozót. A végjáték újfent a Pest megyeieké volt, akik végül 102-67-es győzelmet arattak - a játékkép alakulásának ismeretében mindez nem tükrözi, hogy húsz percig abszolút pariban voltunk a hazaiakkal.

NB I/B Zöld csoport, 8. forduló:

Ceglédi KE-Vásárhelyi Kosársuli 102-67 (16-19, 24-20, 36-13, 26-15)

Kosársuli: Molnár 8, Varga Á. 16/3, Varga Z. 6, Hargitai 5/3, Perák 6

Csere: Rostás 2, Kovács 8/6, Pavlovic 7, Bálint 2, Kelemen B. 1, Balogh 4, Acimovic 2

Folytatás november 13-án, szerdán az Óbudai Kaszások ellen a Hódtói Sportcsarnokban. Az U20-asok 16 órakor, a felnőttek 18 óra 30 perckor lépnek pályára.

Forrás: Nagy Benjamin-Kosársuli
VH

Vásárhelyi bokszoló a sportág fellegvárában

A magyar ökölvívó válogatott tagjaként a Boxing Gym Vásárhely egyik legsikeresebb öklözője pénteken Havannába utazott kéthetes edzőtáborba.
Nem kell nyelvvizsga a felvételihez

Eláll a kormány a felsőfokú felvételihez kötelező középfokú nyelvvizsgától, jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Továbbra is hazánk az egyik legfertőzöttebb

Véget ért a parlagfűszezon Csongrád megyében, és megszűnt a pollenterhelés. Jelentősen növekedett idén a felderített, parlagfűvel fertőzött területek száma.
A választás előtti súlyos adatlopásra derült fény

Több ezer vásárhelyi lakos, sőt gyerekek, családtagok adatai után kutattak jogtalanul a Polgármesteri Hivatal számítógépes rendszerében.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.

Vásárhelyi lett idén az Év tűzoltója
Vásárhelyi lett idén az Év tűzoltója Április 26-án az Országos Rendőr-főkapitányság székházában a rendőrség és a tűzoltók  védőszentjének napjáról.

Adatgyűjtés applikációkon keresztül: valóban aggódnunk kell?
Adatgyűjtés applikációkon keresztül: valóban aggódnunk kell? A telefonos alkalmazások felhasználói viselkedést követő algoritmusai még mindig kevésbé ismert területnek számítanak.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora
Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál

Kosarakban gazdag meccs volt
Kosarakban gazdag meccs volt Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.