Kultúra, oktatásMég két hónapig marad az egyedülálló kiállítás

2016. december 22., csütörtök
 
Még két hónapig marad az egyedülálló kiállítás

Március 5-ig meghosszabbították a szegedi Móra-múzeum Pompeji-kiállítását, amelyet eddig már 80 ezren láttak.

 

 

 

 

 

 

A 80 ezredik látogatót, a szegedi SZTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulóját Füleki Anna Lilit , aki az osztályával tekintette meg a kiállítást a Fekete házban, majd a Móra Ferenc Múzeumban, ajándékcsomaggal köszöntöttek.

Solymos László alpolgármester a köszöntéskor elmondta, komoly szakmai háttérmunka eredménye, hogy az ókori műtárgyakat bemutató kiállítás a múzeum egyik legnépszerűbb tárlatává vált. E szakmai teljesítmény elismerése, hogy sikerült megállapodni a Nápolyi Régészeti Múzeummal, hogy a korábban tervezet december végi zárás helyett március 5-ig látható a kiállítás Szegeden.

 

Fogas Ottó múzeumigazgató elmondta, a közgyűjtemény hosszú évek óta törekszik arra, hogy minél több magas színvonalú kiállítást tudjon bemutatni a szegedieknek és a városba érkező turistáknak. A Pompeji-kiállítás látogatóinak 20-25 százaléka külföldről érkezett, a többségük Vajdaságból.

A kiállítás anyagát soha korábban nem mutatták még be Magyarországon, legutóbb Nápolyon kívül pedig a British Museumban volt látható.

 

A Szegeden három helyszínen látható kiállításra a nápolyi régészeti múzeumból 120 műtárgy érkezett, köztük több nagyméretű szobor és falfestmény, bronz használati tárgyak és kerámiák. A Móra Ferenc Múzeum központi épületében a látogatók megismerhetik az ókori város központját, a fórumot, a korabeli házak berendezését, a rómaiak életében fontos szerepet betöltő kertkultúrát. Az érdeklődők képet kaphatnak arról, miként pusztította el 79-ben a Vezúv kitörése a települést és hogyan őrizte meg az emlékét a vulkáni hamu és kőtörmelék.

A Fekete házban az ókori Pompejiből és Szombathelyről, az Aquincumból és a Nemzeti Múzeumból kölcsönzött tárgyak segítségével a kor gasztronómiájával, a gladiátorokkal és a római kori erotikával ismerkedhetnek meg a látogatók, míg a Kass Galériában a rómaiak által barbároknak nevezett népek Szeged körüli életét bemutató régészeti kiállítás látható.

 

A kiállítás-látogatók számára készült egy igényes kivitelű 200 oldalas katalógus, Pompeji történetével, a kor tárgyi emlékeinek leírásával, sok-sok fotóval.

 

A Móra-múzeum és kiállítóhelyei december 27-30. között is nyitva tartanak, valamint ajándék tárlatvezetésekkel is várják az érdeklődőket a Móra Ferenc Múzeumban (15.30-tól) és a Fekete házban (17 órától).

 

Olvassa el ezt is!

Idén is megették a feladatot

Idén is megették a feladatot

Hetedik alkalommal tartották meg a város egyik méltán legnépszerűbb vetélkedőjét, amelynek a motorja a jó szervezés, a sziporkázó hangulat. Eredményekkel és sok képpel!
Ebben a sikerben Vásárhely is benne volt

Ebben a sikerben Vásárhely is benne volt

Varga Mihály miniszter is gratulált és oklevelet adott át az EuroSkills versenyen fodrász szakmában bronzérmet szerzett Szőllösi-Vágó Évának.
Rolleres balesete Vásárhelyen

Rolleres balesete Vásárhelyen

Nem szállt le az elektromos rolleréről, körültekintés nélkül haladt át és egy személyautó elütötte.
 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban

Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban

A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?
 

És ezt már olvasta?

Ajándékozás a Városházán
Ajándékozás a Városházán A Szent Ferenc Program keretében december 18-án 56 családnak, összesen 121 főnek - köztük 17 gyermeknek – adtak karácsonyi ajándékcsomagokat.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Megújulhat a Városi Könyvtár
Megújulhat a Városi Könyvtár 100 százalékos támogatással 490 millió 620 ezer forintot nyert Hódmezővásárhely a Városi Könyvtár átfogó energetikai korszerűsítésére.
 
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust December12-én este a bajnoki éllovas Kozármislenyt fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 10. fordulójában.
 
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre A Dunaharaszti DH Basket vendégeként a Kosársuli nagyon sima vereséget szenvedett a tabella élmezőnyéhez tartozó ellenféllel szemben.
 
Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?
Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra? A mesterséges intelligencia fejlődése óriási lendületet vett az elmúlt években, és napjainkra beszivárgott az élet minden területére, így az oktatásba is.
 
Négyéves a tramtrain
Négyéves a tramtrain Eddig több mint 93 alkalommal kerülhették volna meg a Földet az Egyenlítő mentén, de akár közel ötször is megjárhatták volna oda-vissza a Föld-Hold távolságot.