GazdaságEbben a sikerben Vásárhely is benne volt

2016. december 22., csütörtök
 
Ebben a sikerben Vásárhely is benne volt

Varga Mihály miniszter is gratulált és oklevelet adott át az EuroSkills versenyen fodrász szakmában bronzérmet szerzett Szőllösi-Vágó Évának.  

 

 

 

A képen középen Szöllősi-Vágó Éva  (MTI)

 

 

 

Szöllősi-Vágó Éva szegedi fodrász áprilisban a szakmája legjobbja lett a III. SkillsHungary nemzeti döntőjén. Így a 23 éves fodrász hónapokig készült, hogy hazai gyyőztesként decemberben a svédországi Göteborgban, az EuroSkills nevű Eb-n is megmutassa tudását.

 

Az eredményt ismerjük, két ezüst, négy bronz és három kiválósági éremmel tért haza a magyar csapat a szakmák Európa-bajnokságáról, melyen 16 magyar fiatal, 14 szakmában képviselte hazánkat. Közülük Szöllősi-Vágó Éva bronzérmet szerzett, ami a hazai fodrász szakma hírnevét öregbíti. Nem utolsó sorban közvetve pedig a vásárhelyi fodrászképzés jó megítélését erősíti, mert bár Szöllősi-Vágó Éva Szegedre járt iskolába. Tombáczné Szemerédi Zsuzsa szegedi felkészítője mellett, Vásárhelyen a Kálvin téri Elegance Szalonba járt gyakorlatra, sőt az első munkahelye is itt volt. Hódmezővásárhelyen Meszlényi Tamásné és Cseh István mesterfodrászok szakmai segítségével már 2012-ben egy aranyéremmel tért haza Darmstadtból, egy nemzetközi versenyről. További több érmes helyezés után jött az idei SkillsHungary győzelem, most pedig az EuroSkills bronzérme.

 

Szöllősi-Vágó Évát és a többi 15, más szakmákban helyezést, díjazást elérteket köszöntötte Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter Budapesten december 22-én délelőtt.

Mint mondta, a magyar gazdaságnak szüksége van jól felkészült, kiváló szakemberekre.

A magyar szakemberek az élvonalban vannak, amit jól mutat, hogy az EuroSkills versenyen a magyar csapat az előkelő 5. helyen végzett, a 28 induló ország csapatai között.

 

Varga Mihály arra kérte a magyar csapat versenyzőit, hogy segítsék a következő időszak indulóinak felkészítését, hiszen Magyarországon rendezik meg 2018-ban EuroSkills versenyt.

 

A rangos díj nyilván nagyon jó referenciának számít, a terveiről kérdezve, Szöllősi-Vágó Éva a Vásárhelyi Híreknek elmondta, mivel saját szalon nyitására nincs anyagi lehetősége, fodrászüzletben szeretne széket bérelni és idővel az oktatásban is szeretné kamatoztatni tudását.

Jelenleg két napot dolgozik Vásárhelyen, a többi napokon pedig Szegeden.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Idén is megették a feladatot

Idén is megették a feladatot

Hetedik alkalommal tartották meg a város egyik méltán legnépszerűbb vetélkedőjét, amelynek a motorja a jó szervezés, a sziporkázó hangulat. Eredményekkel és sok képpel!
Báli menetrend Vásárhelyen - 2017

Báli menetrend Vásárhelyen - 2017

Öt iskola, valamint az Orvosbál, a Gazdasági Egyesület és a Huszárbál rendezvényei adják 2017-ben a megyei jogú város báli szezonját. Divatötletekkel!
Csoportos kiállítás nyílt a Tornyai-múzeumban

Csoportos kiállítás nyílt a Tornyai-múzeumban

A Képzőművészeti Főiskola egykori osztályából és annak szellemi környezetéből indult az a hét alkotóművész, akiknek Együttállás címmel nyílt kiállítása a Tornyai János Múzeumban.

Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján

Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján

Az elmúlt évekhez képest már egy hónappal korábban előrukkolt a Coca-Cola SZIN a fesztivál öt nagyobb helyszínének teljes felhozatalával.
 

És ezt már olvasta?

Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
 
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.
 
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti A Mazsihisz a várostól megkapta a vásárhelyi zsinagóga és az egykori zsidó népiskola épületéből álló ingatlanegyüttes 10 százalékos tulajdonrészét.
 
Újabb fejlemények kastély ügyben
Újabb fejlemények kastély ügyben A működtetést a szabadkígyósi és a békéscsabai önkormányzatokkal közösen valósítanák meg; megírták Lázár János építési és közlekedési miniszternek.
 
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája Hat helyszín, tizenöt program, különleges tárlatvezetések, előadások, kincskereső játék és koncert is várta az érdeklődőket. Összefoglaló.