GazdaságMárki-Zay betartotta a szavát - Nyilvános az Elios szerződés

2018. február 28., szerda
 
Márki-Zay betartotta a szavát - Nyilvános az Elios szerződés

Hódmezővásárhely honlapján elérhetővé váltak a város közbeszerzési dokumentumai, köztük a közvilágítás korszerűsítésére kiírt ajánlattételi felhívás, az Elios jogelődjével kötött szerződés és a Közbeszerzési Döntőbizottság határozata, amely részben elutasította a Tungsram-Schréder közbeszerzési eljárás ellen benyújtott kérelmét.

 

 

Lámpacsere az Ormos Ede utcában (Fotó VH archív)

 

 

A vasárnap polgármesterré választott Márki-Zay Péter már korábban megígérte, hogy nyilvánosságra hozza a város közbeszerzési dokumentumait, ha nyer. Hétfőn azt is közölte, hogy kikéri az Európai Unió Csalás Elleni Hivatalától (OLAF) az Elios-ügy Hódmezővásárhelyre vonatkozó megállapításait.

Pedig akkor még nem is így hívták a céget. De Tiborcz István már akkor is benne volt.

Az Elios – korábbi nevén ES Holding Zrt. – diadalútja éppen Hódmezővásárhelyről, Lázár János városából indult. Az akkor még polgármesterként tevékenykedő miniszter azt nyilatkozta a projektről, hogy együtt találták ki Tiborcz Istvánnal, és nagyszerűnek titulálta, az OLAF már kevésbé volt oda érte. Az ES Holding pályázata 577 millió forintos ajánlattal ütötte ki a másik két pályázót, a Tungsram-Schréder Zrt.-t és a MetalCom Zrt.-t, de úgy, hogy ekkor a Tiborczék alapította cégnek gyakorlatilag nem volt tapasztalata a közvilágítás terén.

A Tungsram-Schréder a hódmezővásárhelyi önkormányzat döntése miatt a Közbeszerzési Hatósághoz fordult, a panaszával viszont nem foglalkoztak, mert már kifutott a határidőből. Ezután viszont a cég az ES Holding beszállítója lett.

A most a város honlapjára feltöltött szerződés szerint a beruházás bruttó értéke 721 255 161 forint volt, amelyet részben az uniós KEOP-keretből finanszíroztak. Tiborcz István és Erdei Bálint, az ES Holding Zrt. vezérigazgatói azt vállalták, hogy a projekttel az érintett fogyasztási helyek tekintetében 25 százalék megtakarítást érnek el.

 

Ajánlattételi felhívás ITT!

 

Szerződés ITT!

 

Határozat ITT!

 

Kapcsolódó cikkünk az ügy hátteréről:


Vásárhelyen is az Elios nyerte a közvilágítás megújítását

 

Olvassa el ezt is!

Márki-Zay: ki fogok állni minden vásárhelyiért

Márki-Zay: ki fogok állni minden vásárhelyiért

Mindkét alpolgármester lemondott tisztségéről. Március 3-án szombaton ünnepi közgyűlés lesz Hódmezővásárhelyen. Interjú Márki-Zay Péterrel.
Megállapodtak a napi szintű kapcsolattartásról

Megállapodtak a napi szintű kapcsolattartásról

Ma délután Márki-Zay Péter Szegeden találkozott Botka Lászlóval. Téma a két város együttműködése és megyei jogú városokat majdan összekötő tram-train volt.
Vásárhelyen készült a Budavári Palota vaskapuja

Vásárhelyen készült a Budavári Palota vaskapuja

Szántó Gusztáv díszműkovács családi vállalkozása alkotta újjá a Budavári Palota négy méter széles és nyolc és fél méter magas monumentális vaskapuját.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 25. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 

És ezt már olvasta?

A Liszt lett a rangos verseny győztese
A Liszt lett a rangos verseny győztese A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
 
Hetilap lesz a Délmagyarországból
Hetilap lesz a Délmagyarországból Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.
 
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, a nyilvánossá vált 790-es listában – 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával A fennállásának 50. évfordulója alkalmából, 2015-ben a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Hódmezővásárhelyen.
 
A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői
A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői HSZC intézményeiből összesen 26 osztályban 523 tanuló fejezte be tanulmányait a 13. technikumi és a 3/11 szakképző évfolyamokon.
 
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű felülvizsgálatát, benne az 1100 milliárd forintos forgalmat folytató hódmezővásárhelyi gyökerű céget. 

 
Pláza épülhet az Aldi mellett
Pláza épülhet az Aldi mellett A beruházó egy üzletházat épít a területen, a szerződés alapján pedig a fejlesztésnek legalább 45–50 ember foglalkoztatását kell lehetővé tennie.