Kék hírekMajdnem elraboltak egy gyereket?

2016. május 17., kedd
 
Majdnem elraboltak egy gyereket?

Bár Magyarországon hosszú évek óta nem raboltak el gyereket, a társadalomban erősen élnek a gyerekrablásos históriák: fekete autók köröznek az iskoláknál és a nagy áruházakból tűnnek el kicsik. Persze ezekből aztán semmi sem bizonyul igaznak. Sokszor egyszerű esetek válnak a közösségi oldalon „rémálommá” mert az aggodalmak felerősítenek egyszerű magyarázattal bíró történeteket.

 

Képünk illusztráció

 

Most azonban úgy tűnik, valami történt Szegeden, amire a gyerekes szülőknek érdemes odafigyelnie.

 

Május 17-én reggel a Petőfi Rádió Talpra magyar! adásában egy szegedi édesapa elmesélte a múlt héten a Gutenberg utcában este 6 és 7 óra között a feleségével és 11 éves kisfiával történteket.

Felesége és 11 éves kisfiuk a szegedi Gutenberg utcán ment hazafelé. Az asszony biciklivel az úton, mögötte kisfia rollerrel a járdán. Az asszony hallotta, hogy lelassít mögötte egy autó, le is húzódott, azt hitte, nem fér el. Ám néhány pillanat múlva a kisfia kiáltásaira lett figyelmes: „Anya, anya!” – kiabálta kétségbeesetten a gyerek, aki nagyon megijedt. Amikor a nő hátranézett, a mikrobusz befordult egy mellékutcába és elhajtott.

A kisfiú szinte sokkos állapotba került, ugyanis a fehér furgonban több férfi ült, el volt húzva az ajtó, és az egyik arra bátorította, hogy menjen oda, mert elviszik. Már majdnem kilépett az autóból.

Az anyuka elkövette azt a hibát, hogy nem hívta rögtön a rendőrséget. Az eset után felmentek a közelben lakó nagymamához, és onnan értesítették az apát, majd a rendőrséget. (A történetet a borsonline.hu is megírta.)

 

A Vásárhelyi Hírek érdeklődésére a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság (azóta a police.hu-n is megjelent) rövid közleményben reagált az esetre:

 

Az édesanya bejelentése szerint május 12-én 18 óra 15 perc körüli időben Szegeden, a Gutenberg utcán a járdán rollerező gyermeke mellett lelassított egy kisbusz, amiben – a gyermek elmondása szerint - 5-6 férfi ült, munkásruhában. Egyikük elhúzta az oldalajtót és azt mondta a gyermeknek, hogy „Gyere! Gyere! Hazaviszünk!”. Ezt követően a kisbusz elhajtott. Az édesanya az esetet nem észlelte, arról a gyermek elmondásából szerzett tudomást.

A rendőrség eddigi adatai alapján nem merült fel bűncselekmény gyanúja, azonban a gyermekkorú sértettre tekintettel a Szegedi Rendőrkapitányság továbbra is vizsgálja az eset körülményeit.

 

A Vásárhelyi Hírek információi szerint több biztonsági kamera rögzíthette az utcán történteket.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Vásárhelyi atléták a Magyarország Csapatbajnokságban

Vásárhelyi atléták a Magyarország Csapatbajnokságban

A hétvégén Debrecenben rendezték a Magyarország Atlétikai Csapatbajnokságát. Összesen 31 csapat indult, reprezentálva ezzel az ország legeredményesebb egyesületeit.
A hazai agrárium négynapos ünnepe

A hazai agrárium négynapos ünnepe

A megszokottól eltérő időpontban: május 19-20-21-22-én, csütörtök– péntek– szombat- vasárnap várják a hazai és külföldi érdeklődőket. Részletes programmal!
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola

Bővül a Szőnyi Benjamin iskola

Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
Ulmi találkozó

Ulmi találkozó

Az 1992 óta Hódmezővásárhely testvérvárosába, az ott rendezett 14. Nemzetközi Duna Fesztiválra kiutazott Márky-Zay Péter polgármester.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 31. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.