








Kultúrák és tradíciók az Egyesült Királyságban címmel rendeztek nyelvi délutánt a Szent István Általános Iskolában. A város általános iskoláiból érkezett 15 csapat tagjai, három tanteremben oldottak meg ötletesen kivitelezett feladatokat, természetesen angolul.
Fotó: VH
„A közel húszéves hagyományú nyelvi délután lényege, hogy a nyelv mellett, országismeret, kultúra az összetevője a feladatoknak, vagyis komplex módon szeretnénk hatni a diákokra,” foglalta össze a lényegét Béresné Kotymán Erzsébet angoltanárnő, a nyelvi délután szervezője a Vásárhelyi Híreknek.
„Azt a módszert szeretnénk erősíteni, hogy az élménypedagógia eszközeivel kedveltessük meg a nyelvtanulást, úgy hogy az adott ország kultúráját, történelmét is bemutatjuk”- mondta Walterné Böngyik Terézia igazgató. Hozzátette, az ilyen délutáni, tanórán kívüli, kötetlen foglalkozások sokkal inspirálóbbak lehetnek, olyan pluszt jelentenek, ami például kiválthatja a diákok különóráit, a korrepetálást.
A három tanteremben zajlott játékos angol nyelvű vetélkedésnek igazi mentora is akadt, Steven Shoesmith személyében, aki Angliából települt át Vásárhelyre és lányai éppen a Szent István iskolába járnak. Így aztán kézenfekvő volt, hogy besegít a vetélkedőbe.
„Meg kell értenie a diákoknak, hogy a magyar nyelv olyan sajátos, amit máshol nem beszélnek. Ha körbenézünk a világban, Európától Ázsiáig, az Észak amerikai kontinenstől Ausztráliáig, mindenhol beszélik az angolt.”- mondta Steven Shoesmith a Vásárhelyi Híreknek. Arra a kérdésre, hogyan látja, milyen a magyar diákok nyelvtudása, azt mondta, „Nem könnyű a válasz. Függ az iskolától, függ a tanártól, de legfőképpen attól függ, hogy a diák ne érezze kényszernek a nyelvtanulást, ami nagyon sokat segíthet a későbbi életében.”