Kultúra, oktatásKreativitás és tudás

2017. március 31., péntek
 

Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Németh László Gimnázium és Általános Iskola és a Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ negyedik éve hirdette meg a Dömötör János Művészettörténeti Versenyt, amelyet március 27-én délután rendeztek a Németh László Gimnázium, Általános Iskola könyvtárában.

 

 

 


A névadónak, a 87 esztendős korában 2009-ben elhunyt Dömötör Jánosnak elévülhetetlen szerepe volt az alföldi művészet értékeinek feltárásában és bemutatásában. Nagy hozzáértéssel, szorgalommal és alapossággal vette számba szeretett városának művészeti értékeit. Ezért talán az sem meglepő, hogy a róla elnevezett vetélkedés zsűrijében helyett kapott fia, Dömötör Mihály fotóművész.

A zsűri többi tagja is minden évben azonos: Hegedűsné Dékány Magdolna, Szenti Tibor néprajzkutató, Hézső Ferenc festőművész.

 

Az elmúlt években volt már téma az egyiptomi művészet, a reneszánsz, a gótika, sőt a sokszorosító művészetek, a barokk, az impresszionizmus.

Ebben az évben Barcsay Jenő és Kondor Béla munkásságát dolgozták fel a versenyzők játékos, de komoly tudást megmozgató formában..

Az idén is 5 négytagú csapat mérte össze tudását és tehetségét: a Németh László Gimnázium két csapatot delegált, míg a Bethlen Gábor Református Gimnázium, a HSZC Kalmár Zsigmond Szakgimnázium és Szakközépiskola és a Gregus Máté Mezőgazdasági Szakképző Iskola egy-egy csapattal képviselték iskolájukat.

 

Minden csapat egy tagja műhelymunka elkészítésére vállalkozott a helyszínen, ezúttal tájképet kellett készíteniük az általuk kiválasztott technika alkalmazásával, a képbe az egyéni látásmódot is belecsempészték..

A csapat többi tagja bemutatóval készült, melyet előre kidolgoztak, s szóban előadtak, illetve elméleti és ügyességi feladatokat kellett megoldaniuk. 

 

Eredmények:


 

 

Olvassa el ezt is!

Ponthatárok július 26-án

Ponthatárok július 26-án

A legnépszerűbb alapképzés nem változott. A legtöbben az ELTE-re jelentkeztek, majd a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem következik.
Irány a Szakma Sztár Fesztivál 2017

Irány a Szakma Sztár Fesztivál 2017

A két vásárhelyi döntős mellett a megyéből még 11-en vették sikeresen az akadályokat. Felkészültségük alapján ott lesznek a Szakma Sztár Fesztiválon.
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra

Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra

A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
Alakul a fesztivál menetrend

Alakul a fesztivál menetrend

A 2026-ban négy naposra bővült szegedi rendezvény célja, hogy egyedülálló hangulatú időutazásra hívja a látogatókat.
 

És ezt már olvasta?

Magyar Péter Vásárhelyen
Magyar Péter Vásárhelyen Sem kordon, sem testőrhad, sem pedig mesterlövészek nem voltak a TISZA Párt vásárhelyi rendezvényén. Viszont óriási tömeg gyűlt össze kedden este.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.
 
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban A Wartha Vince-diplomadíjat elnyerő keramikusművészek alkotásaiból nyílik kiállítás a Nemzetközi Kerámia Központban.