KözéletKitüntették Németh László atyát

2016. június 28., kedd
 
Kitüntették Németh László atyát

Egyházi szolgálatainak elismerésért a Piis Meritis kitüntetés ezüst fokozatát vehette át hétfőn este Németh László esperes. A Történelmi Vitézi Rend medálját Szent László Király Napján adták át a hódmezővásárhelyi Szentháromság templom plébánosa részére.

 

 

 

 

 

Németh László plébános-esperes részére vitéz Hunyadi László, a Történelmi Vitézi Rend főkapitánya a magyar nemzetért hősi halált haltak emlékének és a katonasírok ápolásában végzett önzetlen és segítő együttműködésért adományozta a Piis Meritis kitüntetés ezüst fokozatát. (Hódmezővásárhely városa az idei évben kiemelkedő lelkipásztori, hitéleti és közösségszervező munkássága elismeréseként Pro Urbe-díjjal tüntette ki a plébánost.)

 

Az elismerést vitéz Kerecsen László törzskapitány adta át a hétfői szentmisét követően a belvárosi katolikus templomban. Köszönő gondolataiban László atya azt emelte ki, hogy a hősi sírok gondozása és a hazáért elhunyt honvédek emlékének megőrzése minden magyar ember kötelessége kell, hogy legyen. Ő e „parancsolatot” követve támogatja azon kezdeményezéséket, melyek a katonahősök emlékének megtartását szolgálják. A kitüntetés-átadást követően a Szentháromság templom hívei neve napja alkalmából (is) köszöntötték plébánosukat.

 

 Az eredetileg tábori lelkészek számára adományozható érdemkeresztet I. Ferenc király alapította 1801-ben. Arany fokozatával olyan tábori lelkészeket kívántak jutalmazni, akik ütközetben vagy az ellenség által közvetlenül veszélyeztetve szolgáltak. Az ezüst fokozatot olyanok kapták meg, akik közvetlenül részt vettek az ellenség elleni cselekményekben – olvasható a Magyar Katolikus Lexikonban. A 20. század folyamán az érdemkereszt békeidőben is adományozhatóvá vált. Kiérdemelhette az a személy, aki katonai lelki pásztorkodás terén hosszú éveken át kiválóan és nagy buzgalommal teljesítette szolgálatát.


 
 
VH-Elek András
 

Olvassa el ezt is!

Tolvajt fogtak a rendőrök Újvárosban

Tolvajt fogtak a rendőrök Újvárosban

Őrizetbe vett a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság F. Imrét, aki egy újvárosi ingatlanból használati tárgyakat tulajdonított el.
Elkészült a Hódi Pál utca új burkolata

Elkészült a Hódi Pál utca új burkolata

A silány kivitelezés miatt rövid időn belül széles ívben elkerülték az autósok, a kerékpárosok pedig az aszfalt járdát használták. Most mindent újra építettek

Alakul a fesztivál menetrend

Alakul a fesztivál menetrend

A 2026-ban négy naposra bővült szegedi rendezvény célja, hogy egyedülálló hangulatú időutazásra hívja a látogatókat.
Tizenötpontos Kosársuli győzelem

Tizenötpontos Kosársuli győzelem

Saša Vejinović csapata kontrollálta és végül öt ponttal megnyerte a dél-alföldi rangadót, ami sokat érhet a felsőházi rájátszás szempontjából.
 

És ezt már olvasta?

Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 11. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.
 
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban A Wartha Vince-diplomadíjat elnyerő keramikusművészek alkotásaiból nyílik kiállítás a Nemzetközi Kerámia Központban.